Izvor: Getty Images/Srdjan Stevanovic

Zvezda petardom do 31. titule

Fudbaleri Crvene zvezde osigurali su novu titulu šampiona, pošto su u 27. kolu Superlige, prvom posle prekida šampionata zbog pandemije koronavirusa savladali Rad na Banjici 5:0 i tako postali nedostižni za najbližeg pratioca Partizan.

Izabranici Dejana Stankovića od starta su bili izuzetno raspoloženi za igru, a posebno Aleksa Vukanović. Brzonogi krilni igrač bio je najbolji pojedinac meča, a bio je najzaslužniji za vođstvo crveno-belih. U 24. minutu odlično je prošao po levoj strani, sklonio loptu i iznudio prekršaj defanzivca Rada na samoj ivici šesnaesterca. Na kraju se videlo na usporenom snimku da je faul ipak bio unutar linije šesnaesterca. Precizan sa bele tačke bio je Mirko Ivanić.

Jedan od najosporavanijih igrača crveno-belih bio je asistent drugog gola u 30. minutu. Posle slobodnog udarca i kombinacije sa Benom, Ivanić je lepo poslao loptu u šesnaesterac, a Babić je izbegao ofsajd zamku i rutinski zatresao mrežu. Na poluvreme je Zvezda otišla sa tri gola prednosti, a strelac je bio Vukanović posle odličnog duplog pasa sa Benom.

Već tada je bilo jasno sve oko konačnog ishoda, ali su ubedljivu pobedu potvrdili Deghenek u 57. minutu, posle odličnog kornera Bena i Vukanović drugim golom u 82. minutu. Na ovaj način Crvena zvezda je došla do 31. titule nacionalnog šampiona i treće u nizu, što joj je treći put pošlo za rukom posle niza od 1968 - 1970. i od 1990. do 1992.