Снимка: Lap.bg

"Лудогорец" загря за "Левски" с разгром срещу "Дунав"

"Орлите" вкараха четири гола на "драконите"

Лидерът в Първа лига "Лудогорец" победи "Дунав" с 4:0 в контролна среща в Разград. Шампионите изиграха силно първо полувреме и до почивката вкараха три гола. Марселиньо откри резултата в пряк свободен удар с 10-ата минута, а Вандерсон добави два гола в 32-ата и 45-ата минути.

През второто полувреме темпото спадна, а Сисиньо се разписа в 65-ата минута за крайното 4:0. Григор Долапчиев можеше да вкара почетен гол за "Дунав", но вратарят Ренан изби мощния удар на нападателя на русенци.

В други три контролни срещи днес "Левски" победи "Витоша" Бистрица с 3:1, "Локомотив" Пловдив се наложи над "Царско село" като гост с 2:0, а "Ботев" Пловдив спечели с 2:0 домакинството си на "Славия".

Шампионатът бе спрян в средата на март заради пандемията от коронавирус и ще бъде подновен следващия петък с мач между "Левски" и "Лудогорец".