Снимка: Lap.bg

Победи за "Левски", "Ботев" и "Локо" Пловдив преди подновяването на Първа лига

Сезонът се възобновява след седмица

Отборите на "Левски", "Ботев" и "Локомотив" Пловдив спечелиха първите си мачове от два месеца и половина насам.

В контролни срещи преди подновяването на Първа лига, "сините" се наложиха с 3:1 над "Витоша" Бистрица на "Герена", "канарчетата" победиха "Славия" с 2:0 в Пловдив, а носителят на Купата на България не се затрудни срещу "Царско село" в София, като записа успех с 2:0.

"Левски" започна по-активно срещу "тигрите", но гостите стигнаха до първи точен удар в 19-ата минута, когато Георги Амзин шутира към близкия ъгъл, но Милан Миятович внимаваше и спаси. След половин час игра рожденикът Паулиньо проби отляво в наказателното поле след размяна на пасове с Найджъл Робърта, но от 7-8 метра стреля над гредата.

В 38-ата минута Стайн Спиерингс напредна отляво и намери непокрития Робърта, който от десетина метра засече топката в мрежата. Малко преди почивката попадение на Янис Каргас бе отменено заради засада.

Домакините все пак удвоиха преднината си осем минути след почивката. Резервата Ивайло Найденов проби отдясно и центрира, а Мартин Д. Петков овладя и с удар от точката на дузпата направи 2:0.

В средата на втората част "Витоша" намали изоставането си след комбинация между двама юнаши на "сините". Четин Садула получи вдясно и пусна нисък пас в наказателното поле към непокрития Илия Димитров, който отблизо засече в мрежата. Последваха пропуски за домакините на Дени Алар и Станислав Костов, а в 77-ата минута Хали Тиам вкара за 3:1 с удар от въздуха.

В 82-рата минута Никола Борисов задържа Станислав Костов в наказателното поле и Волен Чинков свири дузпа за "сините". Костов застана зад топката, но нацели напречната гредата и резултатът остана непроменен.

"Локомотив" Пловдив поведе на "Царско село" в 26-ата минута, когато Малонга засече с глава топката в мрежата. "Смърфовете" вкараха и втори гол в 37-ата минута. Диниш Алмейда стреля от границата на наказателното поле, топката рикошира в защитник на "Царско село", заблуди Джони Пласид и влезе в мрежата му за 0:2.

Пет минути след подновяването на играта Николай Йорданов показа директен червен картон на Анте Аралица от "Локомотив" за груб фаул срещу футболист на домакините.

Двата отбора обаче останаха по 11 човека, тъй като в игра се появи Кенан Муслимович.

В Пловдив в игра за "канарчетата" влязоха новите им попълнения Славчо Шоколаров и Андерсон Барбоса. Славистите първи можеха да поведат в резултата още в 3-ата минута, но Галин Иванов пропусна от удобна позиция. Постепенно "жълто-черните" заиграха по-активно и започнаха да атакуват по-опасно.

"Канарчетата" поведоха в резултата в 44-ата минута, когато след поредния ъглов удар Радослав Терзиев на задна греда с глава откри резултата в мача за 1:0. Домакините бяха по-активни и през втората част. В 63-ата минута Тодор Неделев с точен удар вкара втория гол в мача за 2:0.