El Fardu Ben Foto: N. Paraušić

UŽIVO (poluvreme): Zvezda već završila posao na Banjici - Vukanović za 3:0 (VIDEO)

Izabranici Dejana Stankovića gostuju Radu u utakmici koja bi i teoretski mogla da im obezbedi trofej

Kao što kaže poznata navijačka pesma Crvene zvezde - “još jedna pobeda i titula”. Upravo to deli crveno-bele od pehara u Superligi.

Izabranici Dejana Stankovića gostuju Radu na Banjici u meču koji bi i teorijski mogao da im donese šampionski trofej. Bez obzira na to, strateg tima sa “Marakane” ne želi da preuzme zasluge.

- Došao sam na “+11”, radim svoj posao i svestan sam uloga kao i veličine i zahteva kluba. Titula, ukolik ose uzme, ide klubu, igračima, navijačima i naravno gospodinu Vladanu Milojeviću. Privatam je i ja, u malom elu sam zaslužan, ali je to proces u koji sma ušao i koji se neće videti posle današnjeg dana. o je nešto za duže. Spremam se za nešto što se očekuje i Bogu hvala ako počne sa trofejom - rekao je Stanković.

Dešavanja sa meča pratite na sajtu “Novosti”.

SASTAVI TIMOVA:

RAD: Marković - Dobrijević, Perendija, Tanasijević, Milošević, Busnić, Zogović, Lazarević, Živković, Trifunović, Kaluđerović.
ZVEZDA: Borjan - Gobeljić, Degenek, Babić, Rodić - Vukanović, Nikolić, Petrović, Ivanić - Tomane, Ben

PRVO POLUVREME

Teren na Banjici ne izgleda idealno. Posle minuta ćutanja za žrtve korone utakmica je počela. Prve prilike na meču imala je Zvzeda. Vukanović je probao glavom, nedovoljno dobro, potom je Ben dobio dobru loptu u prostor, Marković je istrčao sa gola i sprečio pogodak..

Rad se, na kratko, oslobodio pritiska, ali su crveno-belih brzo povratilikonce igre u svoje ruke. Dobar centaršut Rodića nije nagrađen. Potom se Tomane našao u dubokom ofsajdu. Odlična šansa za domaći tim, Rodić je presekao dodavanje, malo čekao i uspeo da se oslobodi lopte uz malo sreće.

Oprobao se Tomane sa ivice kaznenog prostora u 16. minutu, Marković nije imao težak posao. Manji prekid meča, jedan igrač Rada se žali na povredu.

ZVEZDA VODI SA PENALA - Perendija je napravio faul na ivici kaznenog prostora, sudija je pokazao na "kreč", a Mirko Ivanić sigurno izveo jedanaesterac.

DUPLIRANA PREDNOST - Nije dugo Zvezdi trebalo da duplira prendost. Ivanić je sjajno uposlio Babića koji je, iako je štoper, u maniru iskusnog centarfora prevario golmana i zatresao mrežu.

NOVI GOL ZVEZDE - Zvezda polako stavlja tačku na meč. Vukanović se odlično ubacio u prostor, šutirao i pogodio dalji ugao.

Imao je Vukanović šansu da postigne svoj drugi gol na meču. Odlična akcija, izašao je sam pred golmana, šutirao, Marković je još bolje intervenisao i sjajnom paradom sprečio siguran pogodak. Dobar pokušaj Petrovića, snažno je šutirao, Marković uz mnogo problema uspeva da interveniše.