Lindsay Brewerová se chce prosadit v IndyCar. Twitter@barstoolsports, Twitter

Modelka? Kdepak! Tahle kráska chce vyhrát slavný závod Indy 500

Mohla by být modelkou, ji ale lákají rychlá auta. Jednou by s nimi na okruzích chtěla porážet muže. Do motorsportu má namířeno další kráska. Lindsay Brewerová touží jezdit v sérii IndyCar a má smělé cíle. „Chci vyhrát Indy 500,“ hlásí třiadvacetiletá Američanka, která má na sociálních sítí mnoho obdivovatelů.

O rychlá auta se začala zajímat v jedenácti letech díky svému bratrovi. Na jeho oslavě narozenin si půjčila motokáru a vášeň byla na světě. Lindsay Brewerová tehdy porazila všechny účastníky a začala se závoděním. O rok později už vyhrála regionální horský šampionát.

Teď po získání vysokoškolského titulu na Univerzitě v San Diegu se chce talentovaná Američanka závodění věnovat naplno. Jejím cílem je série IndyCar. V ní by ráda navázala na úspěchy své krajanky Danici Patrickové, která v několika závodech dokázala dojet na stupních vítězů.

💛🏁

„Mým hlavní cílem je stát se závodnicí v IndyCar,“ prohlásila Brewerová na webu popculture.com. „Chci se účastnit Indy 500 a jednou ji i vyhrát,“ dodala kráska, která by se mohla živit i jako modelka. Mnoho fanoušků si získala i svými fotografiemi na sociálních sítích.

Usměvavá Brewerová je tak další jezdkyní, která by chtěla na tratích porážet muže. Do formule 1 se chce pokusit dostat Britka Jamie Chadwicková, která loni vyhrála ženskou W Series a je vývojovou jezdkyní Williamsu a Kolumbijka Tatiana Calderónová, která testuje u Alfy Romeo.