Настављена Суперлига: Реми на "Карађорђу", победа Спартака у Инђији

НОВИ САД, ИНЂИЈА - Фудбалска Суперлига Србије настављена је данас после два и по месеца паузе због пандемије корона вируса, а у првом мечу 27. кола Спартак из Суботице славио је у Инђији са 2:1 (1:1), док је Војводина у Новом Саду одиграла нерешено против Чукаричког 1:1 (1:0).

У мечу који је одигран без присуства гледалаца на „Карађорђу“, стрелац за Вошу био је Бојић у 13, док је гол за Београђане постигао Тедић у 76. минуту (п).

fkvojvodina.rs

Прва прилика на утакмици је виђена у 11. минуту, када је Вукадиновић добро прошао по левој страни и шутирао са седам-осам метара искоса, али је Петровић одбранио. Међутим, само два минута касније, Воша је ипак дошла у вођство.

У шеснаестерцу Чукаричког, Човић је сјајно проиграо Вукадиновића, који је изашао сам испред Петровића и шутирао, али је голман Београђана одбранио. Међутим, у наставку акције, Ђорђевић је центрирао са леве стране, а на другој стативи се на правом месту нашао Бојић и главом проследио лопту у мрежу.

Већ у 22. минуту, лако је могло бити 2:0 за црвено-беле. У шеснаестерцу Чукаричког, Топић се дриблингом ослободио једног од гостујућих фудбалера и одиграо пас пред петерац, након чега је лопта дошла до Вукадиновића, који је шутирао са десетак метара искоса, али је лопта отишла поред гола.

Од тог тренутка, игра се одвијала углавном на средини терена, да би тек у 74. минуту Воша имала нову прилику. Овога пута, Топић је шутирао са око 18 метара, Петровић је одбранио, а лопта се потом одбила до Бојића, који је такође шутирао са десетак метара, али је лопта отишла неколико центиметара поред стативе.

Само два минута касније, Чукарички је успео да дође до изједначења. После корнера за гостујући тим, у шеснаестерцу Војводине је неколико играча покушало да дође до лопте, а судија Милош Ђорђић је проценио да је неко од црвено-белих играо руком, па је досудио пенал за Београђане. Једанаестерац је сигурно извео Тедић и изједначио резултат.

До краја меча, фудбалери Војводине покушавали су да дођу до новог вођства, али је и Чукарички користио сваку прилику да дође до преокрета. Ипак, праве шансе су изостале, па је утакмица завршена ремијем.

Спартак славио у Инђији

Домаћа екипа повела је голом Михаила Јовановић у 7.минуту, да би само три минута касније изједначио Немања Николић. Победу Суботичанима донео је Милан Марчић у 70. минуту.

Гости су били бољи на старту, да би ипак домаћи тим стигао до предности у седмом минуту - стрелац је после корнера био Михајло Јовановић. Ипак, радост "зелених" је трајала само три минута јер је експресно изједначио Немања Николић.

Тим резултатом отишло се на одмор, да би исти Милан Марчић у 70. донео преокрет и, испоставиће се, тријумф Суботичанима.

Добио је лопту на неких 25 метара од противничког гола, видео је да је голман Прековић истрчао и спољним делом стопала послао лопту у супротне рашље.

Спартак се овим тријумфом попео на седму позицију са 40 бодова, док је Инђија остала у зони испадања са 19.

Од 19.30 на Бањици Рад дочекује Црвену звезду.