Puchar Polski. Stal Mielec - Lech Poznań 1-3 w ćwierćfinale

Lech Poznań został ostatnim półfinalistą Pucharu Polski. W ćwierćfinale "Kolejorz" pokonał Stal Mielec 3-1.

Zapis relacji na żywo z meczu Stal Mielec - Lech Poznań

Zapis relacji na żywo z meczu Stal Mielec - Lech Poznań na urządzenia mobilne

Lech od początku prezentował się lepiej. Już w szóstej minucie objął prowadzenie. Z lewej strony w pole karne zagrał Władymir Kostewycz, a niepilnowany Dani Ramirez skutecznie wykończył akcję technicznym strzałem.

Stal szukała swoich szans, ale z gry nie potrafiła nic zrobić. Jednak jeszcze przed upływem kwadransa, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego dobrą sytuację miał Michał Żyro, ale piłka po jego strzale głową odbiła się od słupka.

Gospodarze jednak nie poszli za ciosem i ponownie dali się zdominować. Kilka razy dobrze interweniował Jakub Wrąbel, ale w 34. minucie był bez szans. Dużo miejsca w polu karnym miał Timur Żamaletdinow i mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonał bramkarza.

Lech skupił się utrzymaniu dwubramkowego prowadzenia, ale w 40. Minucie miał kolejną okazję, po której mógł wywalczyć rzut karny. Bodzioch dotknął piłki ręką w swoim polu karnym i sędzia początkowo wskazał na "wapno", ale po obejrzeniu powtórek, zmienił swoją decyzję.