Schick se trefil a gólem pomohl Lipsku k remíze s Herthou

Útočník Patrik Schick přispěl v utkání 28. kola německé ligy k remíze Lipska 2:2 s Herthou Berlín. Český reprezentant, jenž dostal po zranění Yussufa Poulsena prostor v základní sestavě, měl lví podíl na druhém gólu domácích, jeho ránu v polovině druhého poločasu si nešťastně srazil do branky chybující gólman Rune Jarstein. Hertha ale v závěru vyrovnala z pokutového kopu.

Lipsko se ve třetím utkání po restartu ligy po koronavirové pauze muselo spokojit s dělbou bodů už podruhé a promarnilo příležitost posunout se na druhé místo za Bayern Mnichov. Na třetí příčce tabulky nyní ztrácí dva body na Borussii Dortmund, za lídrem zaostává o devět.

Svěřenci trenéra Juliana Nagelsmanna prohrávali s Herthou po necelých deseti minutách po gólu Marka Grujiče, za další čtvrthodinu ale vyrovnal Lukas Klostermann. Chvíle českého útočníka přišla v 68. minutě, kdy Lipsko hrálo pět minut bez vyloučeného Marcela Halstenberga. Schickovu střelu z hranice pokutového území sice Jarstein kryl, míč mu ale vypadl a nakonec skončil po nešikovném zásahu rukou za brankovou čárou.

Oslabený domácí tým v závěru výhru neudržel. V 82. minutě, kdy už Schick odpočíval na lavičce náhradníků, vyrovnal z pokutového kopu Krzysztof Piatek, který vystřídal v 71. minutě českého záložníka Vladimíra Daridu.

Německá fotbalová liga - 28. kolo: Lipsko - Hertha Berlín 2:2 (24. Klostermann, 68. Schick - 9. Grujič, 82. Piatek z pen.), 20:30 Augsburg - Paderborn, Düsseldorf - Schalke, Hoffenheim - Kolín nad Rýnem, Union Berlín - Mohuč.