Sparťanští fotbalisté Guélor Kanga (vpravo) a Costa Nhamoinesu (vlevo). | foto:  Michal Šula, MAFRA

Sparta - Plzeň, tahák kola, domácí nastupují s Dočkalem i Kangou

fotbal - FORTUNA:LIGA 2019/2020 - 25:Sparta vs. Plzeňfotbal - FORTUNA:LIGA 2019/2020 - 25:Bohemians 1905 vs. Teplicefotbal - FORTUNA:LIGA 2019/2020 - 25:Opava vs. Karvináfotbal - FORTUNA:LIGA 2019/2020 - 25:Č. Budějovice vs. Liberec Vrchol úvodního kompletního pokoronavirového ligového kola. Pětadvacáté dějství uzavře na prázdné Letné souboj fotbalistů Sparty a Plzně. Duel sledujeme od 20 hodin minutu po minutě.

Sparta jde do zápasu z druhé poloviny tabulky, ale pokud vyhraje, poskočí do elitní šestky. Před rokem na jaře se jí to doma proti Plzni povedlo: vyhrála 4:0.

Jenže stejným rozdílem pak soupeři podlehla v nadstavbě, v aktuální sezoně s Plzní na podzim prohrála 0:1.

Viktoria pod trenérem Adrianem Guľou ještě nezaváhala. Jako jediná vyhrála před přerušením soutěže kvůli pandemii nového typu koronaviru všechny čtyři jarní zápasy. Co s týmem udělala více než dvouměsíční přestávka?

ONLINE: Sparta - Viktoria Plzeň

Utkání sledujeme minutu po minutě.

Domácí kouč Václav Kotal vměstnal do sestavy jak kapitána Dočkala, tak jiného ofenzivního záložníka Kangu, který po sezoně pravděpodobně odejde. Ve stoperské dvojici hrají Štetina a Costa, na levém kraji obrany je podle zápisu Hancko.

FORTUNA:LIGA 2019/202027. 5. 2020 20:00