Slovenský futbalový reprezentant v drese Herthy Berlín Peter Pekarík počas zápasu 28. kola nemeckej Bundesligy RB Lipsko - Hertha BSC Berlín v Lipsku v stredu 27. mája 2020. Bundesliga je prvou veľkou futbalovou ligou na svete, ktorá odštartovala po dvojmesačnej prestávke spôsobenej pandémiou koronavírusu.Foto: TASR/DPA

Hertha v zostave s Pekaríkom remizovala v Lipsku

Hertha po reštarte súťaže prerušenej pre pandémiu koronavírusu pokračuje vo výborných výkonoch.

by

Berlín 27. mája (TASR) – Futbalisti Herthy Berlín v základnej jedenástke so slovenským reprezentantom Petrom Pekaríkom remizovali v stredajšom 28. kole nemeckej Bundesligy na pôde favorizovaného RB Lipsko 2:2. Pekarík odohral na poste pravého obrancu celý zápas a v 42. minúte dostal žltú kartu za faul.

Hertha po reštarte súťaže prerušenej pre pandémiu koronavírusu pokračuje vo výborných výkonoch. V úvodných dvoch zápasoch pod vedením nového trénera Bruna Labbadiu zabrala naplno s impozantným skóre 7:0. Lipsko nevyužilo šancu posunúť sa v tabuľke na druhé miesto o skóre pred Borussiu Dortmund, na vedúci Bayern Mníchov stráca deväť bodov.

Bundesliga - 28. kolo:

RB Lipsko - Hertha BSC Berlín 2:2 (1:1)

Góly: 24. Klostermann, 68. Schick – 9. Grujič, 82. Piatek (z 11 m), ČK: 63. Halstenberg (Lipsko) po 2 ŽK