Radost fotbalistů Dukly v zápase s Jihlavou. Daniel Souček (uprostřed) přijímá gratulace ke gólu od spoluhráčů Dominika Preislera (vlevo) a Daniela Fišla. | foto: ČTK

Na startu druhé ligy Dukla porazila Jihlavu, krátce po půli rozhodl Holík

fotbal - FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 18:Vítkovice vs. Žižkovfotbal - FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 18:Varnsdorf vs. Hr. Královéfotbal - FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 18:Třinec vs. Chrudimfotbal - FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 18:Dukla Praha vs. Jihlava Začala druhá fotbalová liga. V předehrávce 18. kola pražská Dukla porazila druhou Jihlavu 2:1 a bodově se dotáhla na třetí Zbrojovku Brno. Dalších šest utkání je na programu v úterý, osmnácté dějství uzavře čtvrteční duel Brna v Ústí nad Labem.

V sobotu se poprvé po víc než dvou měsících hrála nejvyšší soutěž, v odloženém utkání 23. kola Teplice porazily Libere 2:0. A než se v úterý Fortuna liga rozjede naplno 25. kolem, v pondělí svůj účet otevřela i druhá liga.

Dukla i Jihlava jsou adepti na postup, mezi elitou v posledních letech oba kluby hrály. V pondělím utkání zvítězil lepší tým. Vedle dvou gólů měli domácí i několik velkých šancí.

ONLINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Rozhodl Lukáš Holík po minutě druhého poločasu. Nedůraznou obrannou hlavičku stopera Dioufa, který sebral dlouhý nákop vybíhajícímu brankáři Vejmolovi, zpracoval Daniel Souček a na hranici vápna přihrál Holíkovi. Ten střílel z první ke vzdálenější tyči.

Dukla podruhé v utkání vedla a těsný náskok si už vzít nenechala. Poprvé ji radost vydržela jen pár vteřin. Na trefu Daniela Součka z 5. minuty odpověděli hosté vzápětí po rohovém kopu.

„Zaspali jsme začátky obou poločasů, góly jsme si dali sami. Hlavně ten druhý mě mrzí,“ láteřil jihlavský kouč Radim Kučera v rozhovoru pro Českou televizi.

Domácí předváděli celkem pohledný fotbal plný krátkých přihrávek a kombinací. Konstruktivně hráli vždycky a už od brankáře Rady.

Z druhé ligy se před přerušením kvůli pandemii nového typu koronaviru stihlo odehrát jediné kolo. Dukla v něm hrubě nezvládla zápas na Žižkově (2:5), zato Jihlava doma porazila Třinec (2:0). Po víc než dvou měsících se oba týmy ukázaly v jiné formě.

„Těžký zápas, těžký soupeř. Jsem rád, že jsme vyhráli. Tenhle výsledek nás vrací do hry,“ řekl Roman Skuhravý, trenér Dukly.