PUBLIKA.MD

BATE Borisov a cucerit Cupa Belarusului. Echipa din Borisov a învins pe Dinamo Brest cu 1-0

BATE Borisov a cucerit pentru a patra oară Cupa Belarusului. Discipolii lui Kirill Alșevschi au învins în finală pe Dinamo Brest cu 1-0.

În timpul regulamentar, echipele s-au întrecut în ratări și nu au reușit să înscrie. În prelungiri, însă, BATE a smuls victoria. Golul decisiv a fost marcat de Zahar Volkov în minutul 120+1.

"Am meritat această cupă. Am arătat un joc bun pe parcursul celor 120 de minute. Cred că am meritat acest gol, această victorie", a declarat ZAHAR VOLKOV, fundaș BATE Borisov .

BATE Borisov a cucerit Cupa Belarusului după o pauză de 5 ani. Belarusul este singura ţară din Europa în care competiţiile sportive nu au fost întrerupte din cauza pandemiei de coronavirus.