Su „Warriors“ NBA laimėjęs Barnesas nelaiko savęs čempionu

Nuotr.: AP – Scanpix

Nuotr. AP – Scanpix

Sezonui įgavus pagreitį 2017-ųjų kovą prie „Golden State Warriors“ komandos prisijungęs Mattas Barnesas karjeros pabaigą pasitiko aukšta nata – tapdamas Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) čempionu.

Tuomet 37-erių puolėjas išsiskyrė su Sakramento „Kings“, o į „Warriors“ persikėlė kaip laisvasis agentas, užpildęs atsivėrusią spragą po Kevino Duranto traumos. Pastarasis prieš reguliariojo sezono pabaigą susižeidė kelį ir kiek daugiau nei mėnesį buvo priverstas praleisti be krepšinio.

Žaidęs vidutiniškai po 21 minutę, Barnesas tapo stipriu rotacijos žaidėju, bet sugrįžus Durantui, atsidūrė suolo gale. Įspūdingai atkrintamosiose žygiavusi „Warriors“ užfiksavo pergalių ir pralaimėjimų santykį 16-1, kurį vainikavo triumfu didžiajame NBA finale 4-1 prieš Klivlando „Cavaliers“.

Nors tai – skambiausia Barneso karjeros pergalė, visgi charizmatiškajam puolėjui tai džiaugsmo neteikė. Čempiono žiedą jis nusprendė atiduoti „Warriors“ žiniasklaidos atstovui Raymondui Ridderiui.

„Pagarba geriausiam žiniasklaidos vyrukui Raymondui Ridderiui, kurio ofise puikuojasi tas žiedas, – pradėjo Barnesas. – Aš to apdovanojimo nelaikau titulu.

Į „Warriors“ atvykau, kai Durantas iškrito iš rikiuotės. Pastoviai žaidžiau 20-25 minutes, tada KD grįžo, o aš savaitę prieš atkrintamąsias susižeidžiau čiurną. Tai buvo skaudžiausias patempimas mano gyvenime. Nepasveikau iki antrojo atkrintamųjų etapo, kada „Warriors“ žygiavo aštuoniomis pergalėmis paeiliui.

Būdamas veteranas žinojau, kad štabas nesiims keisti rotacijos, man teks sėdėti ant suolo ir sirgti už tuos močkr*****, kalbėtis su jais, kada reikia ir mėgautis žygiu. Neteko lieti prakaito dirbant gynyboje su LeBronu Jamesu. Tai buvo tarsi kelionė be bilieto, nemokamas žiedas.“

NBA finalo serijoje su „Cavs“ Barnesas iš viso sužaidė aštuonias minutes, pataikė vieną tritaškį ir atkovojo 2 kamuolius.

Bendrai Barnesas sužaidė 20 rungtynių, iš kurių penkerias pradėjo starto penkete, vidutiniškai rungtyniavo po 21 minutę, pelnė po 5,7 taško, sugriebė po 4,6 kamuolio ir atliko po 2,3 rezultatyvaus perdavimo.