Jaromír Jágr v akci. V Olomouci šlo o jeho poslední zápas ve 47 letech. | foto: Stanislav Heloňa, MAFRA

Pardubice už nejsou poslední, Kladno padlo poosmé. Kometa má obří ostudu

hokej - Tipsport extraliga 2019/2020 - 45:Olomouc vs. Kladnohokej - Tipsport extraliga 2019/2020 - 45:K. Vary vs. Kometahokej - Tipsport extraliga 2019/2020 - 45:Zlín vs. Liberechokej - Tipsport extraliga 2019/2020 - 45:Vítkovice vs. Pardubice Hokejisté Pardubic už nejsou poslední. Ve 45. kole extraligy totiž dokázali zvítězit v klíčové bitvě na ledě Vítkovic 5:3 a o bod pod sebe odsunuli Litvínov. Ten má však dva zápasy k dobru. Nemilá zpráva je to pro Kladno, které v Olomouci prohrálo poosmé za sebou, tentokrát 0:4.

Co to znamená? Že Pardubice nyní ztrácí na Kladno pouhé tři body, ještě nedávno přitom bylo manko dvouciferné. Vzhledem k formě obou týmů to výrazně zvyšuje šance Východočechů na záchranu, byť byli drtivou část sezony poslední.

Hrozivou ostudu si veze z Karlových Varů brněnská Kometa, která inkasovala debakl 1:9. A nejen to: dost si tím zkomplikovala cestu do šestky zaručující přímý postup do čtvrtfinále, protože Západočeši na ně ztrácí na sedmé příčce už jen dva body.

Mistrovský Třinec uštědřil ambicióznímu Hradci Králové debakl 6:0 a vrátil se na třetí místo před Spartu, která předehrávala svůj souboj s Litvínovem už zkraje roku při venkovním zápasu v Drážďanech před rekordní návštěvou.

Poslední utkání kola mezi Mladou Boleslaví a Plzní se hraje v sobotu od 15 hodin.

Třinec - Hradec Králové 6:0

V Třinci bylo od začátku jasné, kdo bude mít zápas ve své moci. Už zkraje dostal domácí do vedení bekhendem Ondřej Kovařčík a do přestávky přidali další dvě trefy Wolski (vyhrál souboj v rohu hřiště, najel si před bránu a prostřelil gólmana) a Hrňa (přesnou střelou do horního rohu). Úřadující šampion pak svůj brankový výčet do konce utkání ještě zdvojnásobil, Hradec si vůbec neškrtl.

Václav Varaďa (Třinec): „Vážím si těchto bodů po nepříliš vydařeném utkání s Boleslaví. První třetina dala šmrnc našemu výkonu, byli jsme v ní velmi dobří a mohla skončit vyšším rozdílem.“

Tomáš Martinec (Hradec Králové): „Třinec vyhrál zaslouženě, v zápase dominoval. Ráz utkání určila první třetina, ve které nás domácí přehrávali pohybem, v osobních soubojích a vytvořili si komfortní náskok.“

Tipsport extraliga 2019/2020 45. kolo 14. 2. 2020 17:00 zápas skončil v normální hrací době

59:49 Adamský (Galvinš, Marcinko) Góly: Sestavy:
Štěpánek - Gernát, Kundrátek - Galvinš, Musil - Doudera, Zahradníček - Hrňa - Růžička 27, Vrána, Wolski - Chmielewski, Marcinko, Stránský - Hrehorčák, Kovařčík, Kovařčík M. - Adamský, Dravecký, Novotný Sestavy:
Lukeš - Eklund, Nedomlel - Cibulskis, Šidlík - Pavlík, Šalda - Čáp - Cingel, Smoleňák, Žejdl - Chalupa, Lev, Orsava - Jergl, Klíma, Perret - Koukal, Kubík, Pavlík

Rozhodčí: Antonín Jeřábek, Roman Mrkva - Jaromír Bryška, Vladimír Rožánek. Vyloučení: 2:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Zásahy brankářů: 17:31. Počet diváků: 4367

Přejít na on-line reportáž

Zlín - Liberec 2:4

O vítězství favorita rozhodl dvěma góly Bulíř. Nejprve minutu před koncem první třetiny dával na 2:1 do prázdné branky po přihrávce Hudáčka krátce po konci přesilovky a v polovině duelu zamířil z mezikruží přesně k tyči. Když ve třetí části zvýšil v početní výhodě Musil na 4:1, bylo o výsledku rozhodnuto. Zlín přitom vedl, jenže na soupeře recept nenašel.

52:39 Musil A. (Marosz, Kolmann) Sestavy:
Kašík - Nosek D. , Žižka - Ferenc, Freibergs - Buchta, Novotný - Gazda - Fryšara, Köhler, Ondráček - Honejsek, Okál, Šlahař - Claireaux, Dufek, Herman - Kubiš, Popelka, Sedláček Sestavy:
Hrachovina - Knot, Šmíd - Derner, Graborenko - Havlín, Kolmann - Hanousek - Birner, Hudáček, Lenc - Bulíř, Marosz, Zachar - Jelínek, Krenželok, Ordoš - Musil A., Valský, Vlach

Rozhodčí: René Hradil, Pavel Obadal - Ladislav Lučan, Milan Kis. Vyloučení: 8:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Zásahy brankářů: 33:18. Počet diváků: 4436

Vítkovice - Pardubice 3:5

Ve Vítkovicích to byla přetahovaná, která nakonec dobře dopadla pro hosty. Ti do 37. minuty prohrávali 2:3, ale pak vyrovnal Svačina - mimochodem bývalý hráč Ostravanů, který v létě toužil (marně) po návratu - a skóre otočil v čase 47:16 Látal do prázdné branky po kombinaci spoluhráčů. Domácí se z tohoto obratu nevzpamatovali ani v závěrečné power play, při níž inkasovali popáté.

59:45 Poulíček (Svačina) Sestavy:
Svoboda - Štencel, Trška - Dudas, Rosandič - Černý, Výtisk - Kovář - Dočekal, Kubalík, Werbik - Bukarts, Lakatoš, Roman - Hruška J., Schleiss, Šišovský - Dej, Mallet, Veselý Sestavy:
Kantor - Mikuš, Zdráhal - Kolář II., Zacharčuk - Holland, Voráček - Ivan - Kousal, Tybor, Vondrka - Mandát, Poulíček, Svačina - Harju, Kusý, Látal M. - Blümel, Paulovič, Rolinek

Rozhodčí: Vladimír Pešina, Daniel Pražák - Milan Jindra, Michal Zíka. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Zásahy brankářů: 27:25. Počet diváků: 6039

Karlovy Vary - Kometa 9:1

Zkáza Komety započala už v první třetině, kdy během necelých tří minut skórovali Stříteský, Beránek a Vondráček. To byla i na tak zkušený mančaft jako Brno velká rána. Rozjeté Karlovy Vary si svůj gólový festival rozdělily přesně na třetiny - v každé z nich daly po třech brankách. Hosté děsivou hrůzu zmírnili až v 54. minutě, kdy jejich čestný úspěch zaznamenal Plekanec.

53:11 Plekanec (Mueller) Sestavy:
Novotný - Stříteský, Šenkeřík - Graňák, Weinhold - Plutnar, Rohan - Mikyska - Flek, Gríger, Rachůnek T. - Beránek, Mikúš, Vildumetz - Černoch, Kohout, Polák - Koblasa, Skuhravý, Vondráček Sestavy:
Vejmelka (20. Čiliak) - Mlčák, Němec - Bartejs, Pyrochta - Gulaši, Svozil - Baranka - Mueller, Plekanec, Zaťovič - Erat, Jenyš, Kusko - Kucsera, Rákos, Vincour - Horký, Plášek II, Střondala

Rozhodčí: Oldřich Hejduk, Adam Kika - Jiří Ondráček, Josef Špůr. Vyloučení: 2:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Zásahy brankářů: 46:26. Počet diváků: 4365

Olomouc - Kladno 4:0

Osmý kladenský neúspěch za sebou se začal rodit v sedmé minutě, kdy dostal domácí do vedení Ostřížek ranou bez přípravy, a následnou trefou veterána Irgla, jenž se prosadil po samostatném úniku, po němž vymetl růžek branky. Poslední naděje hostů zmařil v čase 25:24 Jaroměřský, který objel branku a skóroval o brusli soupeře.

Góly:
6:31 Ostřížek (Jaroměřský, Knotek)
11:21 Irgl (Burian, Valenta)
25:24 Jaroměřský (Vyrůbalík)
51:15 Burian (Káňa, Ondrušek) Góly: Sestavy:
Lukáš (51. Konrád) - Švrček, Valenta - Dujsík, Ondrušek - Jaroměřský, Vyrůbalík - Klimek, Musil, Nahodil - Burian, Irgl, Káňa - Knotek, Olesz, Ostřížek - Handl, Skladaný, Vodný Sestavy:
Cikánek - Austin, Nash - Kehar, Lakos - Barinka, Zelingr - Zajíc - Jágr, O ́Donnell, Stach - Hovorka, Vampola, Zikmund - Bláha, Machač, Redlich - Hajný, Kaut, Melka

Rozhodčí: Zbyněk Kubičík, Peter Staňo - Marek Hlavatý, Vít Lederer. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Zásahy brankářů: 19:33. Počet diváků: 5500