Ilustračná snímka.Foto: TASR - Krošlák

Obhajkyne trofeje Ružomberčanky postúpili do finále

Obhajca trofeje sa v sobotu 15. februára o 15.30 h stretne s víťazom duelu Piešťanské Čajky - Young Angels Košice.

by

Prievidza 14. februára (TASR) - Basketbalistky MBK Ružomberok sa po roku opäť predstavia vo finále Slovenského pohára. V piatkovom semifinále Final Four v Prievidzi zvíťazili nad tímom Dubček Bratislava jednoznačne 100:50. Obhajca trofeje sa v sobotu 15. februára o 15.30 h stretne s víťazom duelu Piešťanské Čajky - Young Angels Košice.

Final Four Budiš Slovenský pohár - semifinále:

MBK Ružomberok - Dubček Bratislava 100:50 (57:18)

Najviac bodov: Mištinová 23, Jackovecová 22, Dudášová 17 - Krajčovičová 14, Bachorová 9, Lüttmerdingová a Šeligová po 8, 70 divákov.

Hlasy po zápase:

Juraj Suja, tréner Ružomberka: "Sme radi, že sme v zdraví odohrali prvý semifinálový zápas. Rozložili sme minúty tak, ako sme chceli. S tým som spokojný. Verím, že v sobotu budeme pripravení bojovať o Slovenský pohár, aj keď to bude pre nás veľmi náročné proti akémukoľvek tímu.“

Viliam Pešta, asistent trénera Dubček Bratislava: "Myslím si, že sme odohrali veľmi solídny zápas, s výnimkou prvej štvrtiny, v ktorej mali dievčatá pravdepodobne úvodný strach z Ružomberka. V ostatných troch štvrtinách si myslím, že sme na naše možnosti podali veľmi dobrý výkon. Myslím si, že aj Ružomberku sme boli solídnym súperom.