Με δύο μετάλλια επέστρεψε ο Α.Σ. Απόλλωνας

ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ ΝΟΤΙΟΥ ΕΛΛΑΔΑΣ

Διακρίσεις και πολλές εμπειρίες ήταν ο απολογισμός του Α.Σ. Απόλλωνα στο Διασυλλογικό πρωτάθλημα Τάε Κβον Ντο Νοτίου Ελλάδας, που διεξήχθη στη Χαλκίδα, κατακτώντας δύο μετάλλια.

Με 3 αθλητές και αθλήτριες συμμετείχε στο εν λόγω πρωτάθλημα ο Ρεθυμνιώτικος σύλλογος, καταφέρνοντας να κερδίσουν ένα χρυσό και ένα χάλκινο μετάλλιο. Συγκεκριμένα, η Κατερίνα Τσιλεδάκη κατάφερε να ανέβει στο πρώτο σκαλί του βάθρου στην κατηγορία Κορασίδων -59 κιλών, επιβεβαιώνοντας την ανοδική της πορεία. Επίσης, ο αδερφός της, Γιώργος Τσιλεδάκης πήρε την 3η θέση στην κατηγορία Παίδων -45 κιλών, ενώ ηττήθηκε στις λεπτομέρειες στην ημιτελική φάση. Αντίθετα, ο Σταύρος Σπιθουράκης πήρε μία πρώτη «γεύση» από μεγάλη διοργάνωση, αποκομίζοντας πολύτιμες εμπειρίες. Από την άλλη μεριά, ο Κωνσταντίνος Μαρκάκης δεν κατάφερε να αγωνιστεί, λόγω ίωσης, ενώ η Δήμητρα Τζωρτζίδη αποφάσισε να μη συμμετάσχει και να ρισκάρει, μιας και θα λάβει μέρος σε διεθνές βαθμολογημένο τουρνουά στη Σουηδία.