Danilo GallinariZdroj: SITA/AP/Matthew Hinton

VIDEO Čarovný taliansky večer podľa nôt pána Galla, nekonečný triler v bostonskej TD Garden

NEW ORLEANS - Hviezdny nováčik Zion Williamson si znovu vylepšil osobné strelecké maximum v NBA, jeho 32 bodov ale vyšlo navnivoč, pretože New Orleans prehralo s Oklahomou 118:123. V druhom zápase nočného programu a posledného hracieho dňa pred prestávkou na Zápas hviezd zvíťazil Boston nad Los Angeles Clippers 141:133 po druhom predĺžení.

Enes Kanter mieri na kôš, vedľa neho Marcus MorrisZdroj: SITA/AP/Elise Amendola
Doc Rivers, vedľa neho vyhlásený obranca Bostonu Marcus SmartZdroj: SITA/AP/Elise Amendola
Landry Shamet s loptou, vedľa neho brániaci Gordon HaywardZdroj: SITA/AP/Elise Amendola

Domáci New Orleans išli do zápasu bez svojho najlepšieho strelca Brandona Ingrama, a preto sa ešte väčšmi spoliehali na Williamsona. Ten po druhý raz za sebou prekonal hranicu 30 bodov a o jeden vylepšil svoj rekord. Ešte v štvrtej štvrtine dostal Pelicans do vedenia, ale potom prišla pasáž, kedy behom 33 sekúnd stratil loptu, nechal sa zblokovať a nepremenil strelu, vďaka čomu Oklahoma vzala opraty do rúk, situáciu využila k udržaniu vedenia a následnému víťazstvu. O to sa postaral Danilo Gallinari. Taliansky strelec zaznamenal 29 bodov, z toho 11 v posledných piatich minútach.

"Na konci sme cítili, že hráme najlepší možný basketbal. A to bola Gallova noc. Dnes bol zabijakom," povedal Chris Paul, autor 14 bodov a 12 asistencií. V zápase dal prvú trojku v sedemročnej kariére pivot Steven Adams. A to nie hocijakú, pretože sa trafil z vlastnej polovice ihriska zároveň s polčasovým klaksónom. "Dopoludnia som s úplne rovnakou strelou vyhral súťaž na tréningu," prezradil Adams.

Dráma nad drámu v TD Garden

Veľký triler sa odohral v Bostone, kde domáci Celtics zviedli bitku s LA Clippers. Ani jeden z tímov neodskočil na viac ako 10 bodov a oba celky mali k výhre veľmi blízko. Boston v základnej hracej dobe, v ktorej šiel do poslednej minúty s trojbodovým vedením, ale potom neubránil novú posilu Clippers Marcusa Morrisa, ktorý trojkou zariadil predĺženie.

V ňom viedli Clippers už o štyri body, ale neudržali šancu na výhru. Naopak Jayson Tatum dvomi košmi zaistil 24 sekúnd pred koncom trojbodové vedenie pre Celtics. Hostia z LA však opäť zvládli akciu za tri body, tentokrát zásluhou Landryho Shameta, a bolo z toho druhé predĺženie.

To už suverénnym spôsobom ovládli 17-násobní šampióni NBA, posledné tri minúty vyhrali 11:3. Najprv Tatum zavŕšil svojich 39 bodov dôležitým nájazdom a potom výhru spečatil Gordon Hayward, autor double-double za 21 bodov a 13 doskokov. Marcus Smart zaťažil kôš Clippers 31 bodmi.

Na druhej strane Clippers bol viditeľný najmä Lou Williams, ktorý zaujal miesto Paula Georgea. Ten musel odstúpiť zo zápasu už v duhej štvrtine so svalovým zranením. Kawhi Leonard mal 28 bodov a 11 doskokov. Boston vyhral siedmykrát za sebou a ôsmy raz z posledných deviatich zápasov.

5 najpozoruhodnejších akcií štvrtkového večera:

sumáre:
BOSTON CELTICS - LOS ANGELES CLIPPERS 141:133 pp (30:32, 30:26, 31:29, 23:27 - 13:13, 14:6)
Najviac bodov: Tatum 39, Smart 31, Hayward 21 (13 doskokov) - L. Williams 35, Leonard 26 (11 doskokov), Harrell 24 (13 doskokov)

NEW ORLEANS PELICANS - OKLAHOMA CITY THUNDER 118:123 (30:29, 28:37, 35:32, 25:25)
Najviac bodov: Williamson 32, Redick 24, Ball 16 - Gallinari 29, Schröder 22, Gilgeous-Alexander 17