Страшни Тејтум срушио Клиперсе, нови рекорд каријере Зајона! (ВИДЕО)

Кошаркаши Бостон Селтикса побиједили су послије два продужетка Лос Анђелес Клиперсе – 141:133.

НБА

У престоници Масучестса виђена је сјајна утакмица, једна од најбољих ове сезоне, а тријумф је на крају отишао домаћој екипи.

Егал је био током свих 48 минута игре, Селтикси су само у једном тренутку у трећој четвртини успели да дођу до двоцифрене предности, али је она убрзо спуштена.

Клиперси стално били у минималном заостатку и како Бостон није успiо да им сломи отпор, услijедили су продужеци. Кључан кош за франшизу из Лос Анђелеса постигао је Маркус Морис на 47 секунди до краја.

Доскорашњи кошаркаш Њјујорк Никса погодио је тројку за 114:114, што је био и коначан резултат регуларног дијела меча.

Џејсон Тејтум, јунак Селткиса, постигао је осам поена у првом продужетку, али то није било довољно да се сломи противник. Овога пута Шемет је убацио тројку за изједначење (127:127) и ушло се и у других додатних пет минута.

Бостон је тамо коначно успио да направи искорак, а кључну улогу играо је Гордон Хејворд са својих седам поена у посљедњих 90 секунди утакмице. Селтикси сада имају скор 38/16, док су Клиперси на 37/18.

Најефикаснији у побједничком саставу био је поменути Тејтум са 39 поена (12/23) и девет скокова, Маркус Смарт је додао 31, Хејворд је имао 21, а Кемба Вокер 19 поена, девет скокова и седам асистенција.

Госте је предводио Лу Вилијамс са 35 поена, Ленард је убацио 28, Херел 24 уз 13 скокова, док је Пол Џорџ утакмицу морао да заврши у другој четвртини због повреде тетиве.

Кошаркаши Њу Орлеанс Пеликанса изгубили су пред домаћом публиком од Оклахоме – 123:118.

Франшизи из Луизијане није помогла нова 30+ партија Зајона Вилијамсона. Руки са Универзитета Дјук другу утакмицу заредом имао је учинак од 30 или више поена, убацивши 32 што му је нови рекорд каријере.

Вилијамсон је у претходном дуелу против Портланда постигао 31 поен, а сада је имао један више. Крилни кошаркаш је за 32 минута на терену постигао исто толико поена и уз то је имао шест скокова, једну асистенцију, блокаду и 11/19 из игре.

Ипак, то није било довољно да се савлада Тандер. Крис Пол је диригивао нападима, Галинари је имао сјајно шутерско вече и ОКЦ је уписао 33. побједу.

Пол је утакмицу завршио са 14 поена и 12 асистенција, Галинари је постигао 29 уз 12/18 из игре, Шрудер је убацио 22, а Гилџес-Александар 17 поена.

Оклахома има скор 33/22, а Пеликанси 23/32.

НБА, четвртак на петак:

Селтикс – Клиперс 141:133
Пеликанс – Тандер 118:123

Табела Источне конференције:

Милвоки 46-8, Торонто 40-15, Бостон 38-16, Мајами 35-19, Филаделфија 34-21, Индијана 32-23, Бруклин 25-28, Орландо 24-31, Вашингтон 20-33, Чикаго 19-36, Детроит 19-38, Шарлот 18-36, Њујорк 17-38, Атланта 15-41, Кливленд 14-40.

Табела Западне конференције:

ЛА Лејкерс 41-12, Денвер 38-17, ЛА Клиперс 37-18, Јута 36-18, Хјустон 34-20, Оклахома 33-22, Далас 33-22, Мемфис 28-26, Портланд 25-31, Сан Антонио 23-31, Њу Орлеанс 23-32, Финикс 22-33, Сакраменто 21-33, Минесота 16-37, Голден Стејт 12-43.