PUBLIKA.MD

Prima manşa a semfinalei Cupei Italiei dintre AC Milan şi Juventus Torino s-a încheiat la egalitate, scor 1-1, şi totul se va decide în retur.

"Rossoneri" au înscris prin Ante Rebic în minutul 61 al partidei jucate acasă, pe stadionul "San Siro" din Milano. Croatul a reluat centrarea lui Samuel Castillejo și l-a învins pe Gianluigi Buffon trăgând la colțul scurt.

Însă milanezii au rămas în inferioritate numerică în minutul 72, când Theo Hernandez a văzut al doilea cartonaş galben.

Juventus a egalat în primul minut al prelungirilor prin Cristiano Ronaldo. Portughezul a marcat din penalty obţinut tot de el şi acordat cu ajutorul tehnologiei VAR.

Returul este programat pentru 4 martie, la Torino.