"Ботев"(Пд) надви с 4:1 "Царско село", Сашо Тонев с два гола

"Ботев" (Пд) разгроми с 4:1 тима на "Царско село" в контрола в Пловдив днес. С два гола във вратата на столичния тим се отчете Александър Тонев. Дошлият на проби молдовски таран Максим Люрко и подписалият днес договор с "канарчетата" Андерсон Барбоса добавиха по едно попадение.

До 10-ата минута жълто-черните имаха аванс от два гола в резултата. В 6-ата минута Лъчезар Балтанов пусна отличен извеждащ пас към Максим Люрко, който останал сам срещу вратаря се разписа за 1:0.

След 4 минути Сашо Тонев направи хубав рейд, преодоля стража и на празна врата вкара за 2:0. В 12-ата минута Люрко пропусна от чиста позиция, като стреля в аут.

В 17-ата минута Георги Минчев пропусна, а 35-ата минута отново той намали резултата. Той отправи директен шут от пряк свободен удар от дъгата на пеналта за 1:2.

В 37-ата минута "Ботев" направи хубава атака, при която Тонев проби отляво и центрира, но ударът на Лъчезар Балтанов бе спасен.

В 55-ата минута Тонев отправи силен удар от 20 метра, но кълбото се отклони от страничната греда. В 66-ата минута отново той ознаменува силната си игра с втори гол. Атанас Стоименов центрира и Тонев направи 3:1. В 72-ата минута Балтанов разтресе напречната греда, с удар от близка дистанция.
В последната минута на двубоя Андерсон получи в наказателното поле и с красив прехвърлящ удар оформи крайния резултат.