НОВ РЕЗИЛ ЗА ЦСКА: Пусна три гола срещу Виктория Пилзен! (ВИДЕО)

by

ЦСКА допусна трета загуба в Марбея. "Червените" паднаха с 0:3 от вицешампиона на Чехия - Виктория Пилзен. По-лошата новина е, че вече четири мача тимът на Милош Крушчич няма отбелязан гол. За да е кошмарът пълен, Рубен Пинто и Ахмед Ахмедов пък получиха контузии и трябваше да бъдат заменени принудително.

Неофициален дебют за "армейците" направи Стефано Белтраме, който беше привлечен от италианския гранд Ювентус. Той се появи на терена в средата на второто полувреме. След дълго лечение на контузия, в игра пък се завърна Рафаел Енрике. Вес пак трябва да се отбележи, че доста от футболистите, които бяха титуляри пред есента, не се появиха в игра. Мачът по различи причини пропуснаха Густаво Бусато, Раул Албентоса, Кристиян Малинов,  Брадли Мазику, Петър Занев, Евандро и Али Соу.

Чехите можеха да поведат още в 7-ата минута. Жеферсон обаче изчисти от голлинията удара на Богел. В 12-ата футболистите на Виктория разиграха заучено положение от корнер, последва центриране към Резник, който се размина с топката на празна врата.

Футболистите на Крушчич организираха само една по-опасна атака през първите 45 минути и тя дойде след пробив на Давидов, но подаването на руснака бе блокирано.

По-добрата игра на Виктория даде резултат в 37-ата минута. Хлоушек намери в наказателното поле Адам Коваржик, който отблизо не сбърка – 1:0.

Две минути след почивката Виктория вкара втори гол. Пинто загуби притежанието на топката. Тя достига до Коваржик. Авторът и на първото попадение не остави шансове на Черниаускас с точно диагонално изпълнение.

В 58-ата минута Чермак като по чудо не вкара трето попадение. Десният бек на чехите се озова на отлична позиция но ударът му мина покрай дясната греда.

Резервата Марко Алвир направи резултата 3:0 в 67-ата минута след две груби грешки в отбраната на българския тим. Първо Гълъбов върна слабо към Черниаускас и нападателят на чехите успя да пресече подаването. След това той преодоля стража на "червените", но си поведе дълго топката и Чорбаджийски първи стигна до нея. Защитникът обаче я изрита в краката на Алвир в опит да изчисти и тя се озова в мрежата на ЦСКА за трети път.

ЦСКА  отправи първия си удар към вратата на Виктория в 84-ата минута. Тогава резервата Мартин Смоленски подаде към Стефано Белтраме, който стреля от малък ъгъл, но в ръцете на вратаря на Виктория.

До края на мача "червените" осъществиха още една опасна атака, отново чрез Белтраме, при който реферът можеше да отсъди и дузпа за нарушение на чешкия страж срещу халфа, но съдията остана безмълвен.

Стартов състав на ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас (в), 28. Пламен Гълъбов, 19. Иван Турицов, 4. Божидар Чорбаджийски, 3. Жеферсон Телес, 6. Рубен Пинто (к), 20. Тиаго Родригес, 14. Вив Соломон-Отабор, 7. Денис Давидов, 5. Ахмед Ахмедов, 29. Тонислав Йорданов

Резерви: 13. Густаво Бусато (в), 2. Мартин Смоленски, 26. Валентин Антов, 23. Едвин Джеси, 21 Томи Юрич, 10. Евандро, 17. Енрике Рафаел, 27. Стефано Белтраме, 18. Брадли Мазику, 16. Жанио Бикел