Ilustračné foto — Foto: Facebook/Slovenský paralympijský výbor

Paralyžiari vybojovali v 2. slalome EP v Jasnej dve striebra a zlato

Jasná 31. januára (TASR) - Slovenskí reprezentanti v druhom slalome Európskeho pohára v paraalpskom lyžovaní v Jasnej vybojovali v piatok dve strieborné a zlatú medailu.

Z triumfu sa tešila v kategórii zrakovo znevýhodnených Alexandra Rexová s navádzačkou Evou Trajčíkovou a nadviazali na víťazstvo zo štvrtkového prvého slalomu. Na druhom mieste medzi mužmi bol Miroslav Haraus (n. Maroš Hudík). Medzi telesne znevýhodnenými stojacimi mužmi získal striebro Martin France.

Výsledky Slovákov - slalom
zrakovo znevýhodnení muži: 2. Miroslav Haraus (n. Maroš Hudík) 1:44,65 min,... 5. Marek Kubačka (n. Mária Zaťovičová) 2:11,69, 6. Alex Lajtman (n. Martin Jakubis) 2:18,17
telesne znevýhodnení stojaci muži: 2. Martin France 1:51,57 min
zrakovo znevýhodnené ženy: 1. Alexandra Rexová (n. Eva Trajčíková) 2:03,20 min
telesne znevýhodnené stojace ženy: 4. Natália Mintálová 2:27,66