Sparťanský útočník Libor Kozák se probíjí obranou Marbelly v přípravném utkání. | foto: www.sparta.cz

Sparta v přípravě opět prohrála, Plzeň jasně porazila CSKA Sofie

fotbal - FORTUNA:LIGA 2019/2020 - 21:Slovácko vs. Ostravafotbal - FORTUNA:LIGA 2019/2020 - 21:Teplice vs. Olomoucfotbal - FORTUNA:LIGA 2019/2020 - 21:Karviná vs. Zlínfotbal - FORTUNA:LIGA 2019/2020 - 21:Č. Budějovice vs. Mladá Boleslav Sparťanští fotbalisté na soustředění ve Španělsku prohráli i druhý zápas. V pátek v podvečer nestačili na norský klub Bodo/Glimt (1:2). Naopak Plzeň zvítězila i podruhé, bulharskému CSKA Sofie dala tři góly.

Sparťané ve čtvrtek v sestavě s mladými hráči podlehli domácí třetiligové Marbelle 1:2, tentokrát trenéři nasadili všechny opory. Ale opět je z toho porážka, druhý tým norské ligy z poslední sezony rozhodl deset minut před koncem.

Zimní příprava

jak a kdy hrají prvoligové kluby

Soupeř brzy vedl z penalty, ale sparťané bleskově vyrovnali. Trávník dlouhým pasem na pravou stranu našel Dočkala, který z první poslal střílený centr před bránu. Nabíhající Krejčí hlavou zblízka překonal brankáře.

Sparťané byli aktivnější, jenže další gól už nedali. Kanga neproměnil penaltu, Tetteh trefil tyč, Krejčí břevno. Nevyužili ani další příležitosti a tak soupeř špatnou koncovku trestal.

„Jsme samozřejmě nespokojeni, zápas nevypadal tak, že bychom měli prohrát. V prvním poločase se hra docela přibližovala našim představám, po penaltě jsme dominovali. V druhém poločase to trochu opadlo,“ řekl pro klubovou televizi asistent sparťanského trenéra Jiří Saňák.

„Rozhodla slabá produktivita. Dali jsme tyč, břevno, nedali jsme penaltu, takže trochu smůla v koncovce. Ale v principech hry se to z našeho pohledu zase posunulo dál,“ řekl Saňák.

Sparťané jsou na herním kempu v Marbelle od pondělního večera - jejich cestu provázela nečekaná nepříjemnost, trucující záložník Martin Hašek, který odmítl odletět s týmem. Klub jeho chování označil jako „pohrdání spoluhráči i fanoušky“.

Předchozí tři duely ještě v Česku sparťané vyhráli, generálkou na ligu pro ně bude 6. února střetnutí s Malmö.

Přípravný zápas 31. 1. 2020 16:00 AC Sparta Praha : FK Bodo/Glimt 1:2 (1:1) Góly:
8. Krejčí Góly:
4. Hauge
80. Konradsen Sestavy:
Nita – Vindheim, Štetina, Lischka, Frýdek – Dočkal (C) (69. Karlsson), Trávník, Kanga, Krejčí, Hložek – Tetteh (69. Graiciar) Sestavy:
Hlajkin – Kondradsen, Bergan, Lode, Björkan, Sveen, Berg, Saltnes (C), Zickernagel, Boniface, J. Hauge Náhradníci:
Bičík – Hanousek, Sáček, Fortelný, Karlsson, Graiciar Náhradníci:
Ricardo – Kupen, Tjaerandsen-Skau, R. Hauge, Moe, Konaté, Mikalsen, SigurjonssonPřejít na on-line reportáž

Plzeň se připravuje v nedaleké Esteponě a na rozdíl od Sparty ještě neprohrála - zdolala Ústí nad Labem, remizovala se Žižkovem, deklasovala Sokolov a naposledy si těsně poradila s japonským Šonanem Bellmare.

To už s mužstvem nebyl útočník Michael Krmenčík, jenž odletěl do Belgie a ještě během čtvrtka přestoupil do Brugg.

V pátek jasně přehrála bulharstý tým CSKA Sofie.

Plzeň měla utkání proti čtvrtému týmu bulharské ligy pevně pod kontrolou a k první střele pustila soupeře až v 86. minutě. Svou převahu Západočeši korunovali vedoucím gólem šest minut před přestávkou, kdy Kovařík usměrnil do sítě Hlouškovu střelu.

Stejný hráč po chybě soupeřovy obrany tři minuty po změně stran zvýšil a skóre v 70. minutě uzavřel po presinku a gólmanově zaváhání střídající Alvir.

Nový plzeňský trenér Adrián Guľa nasadil až na hrotového útočníka Beauguela jinou sestavu než ve čtvrtek. Stejně jako v předchozím průběhu přípravy hrála Viktoria v ofenzivním rozestavení 4-3-3. V předposledním utkání na soustředění nastoupí Západočeši v pondělí proti švédskému Örebru.

„V prvním poločase jsme hráli z mého pohledu rychle a sebevědomě, dostávali se do zajímavých pozic, akorát jsme mohli být ještě produktivnější. Ve druhé půli po gólu na 2:0 jsme to trochu zkomplikovali, ale je dobře, že jsme to viděli v zápase a budeme to moci napravit. Pak nám pomohla střídání. Ve větší části zápasu jsme podali velmi slušný výkon, ale byly tam pasáže, které musíme ještě vylepšit,“ řekl plzeňský kouč Adrian Guľa.

Viktoria sehraje před startem jarní fáze nejvyšší soutěže ještě dvě utkání: proti Örebro (3. února, 15.00) a s Krasnodarem (7. února, 12.00).

Přípravný zápas 31. 1. 2020 16:00 CSKA Sofia : FC Viktoria Plzeň 0:3 (0:1) Góly:
Góly:
39. Kovařík
48. Kovařík
67. Alvir Sestavy:
Sestavy:
Hruška – Řezník, Hejda (77. Chorý), Brabec, Hloušek (77. Gabriel) – Bucha, Čermák, Kalvach – Kayamba, Beauguel (62. Alvir), KovaříkPřejít na on-line reportáž

Bohemians si v šestém přípravném zápase připsali třetí porážku. Na závěr tureckého soustředění, kde nejprve nestačili na Samaru (3:4) a následně zdolali Dnipro-1 (2:1), nestačili na Sönderjyske.

Obě branky inkasovali v závěrečné dvacetiminutovce.

Přípravný zápas 31. 1. 2020 13:00 SonderjyskE : Bohemians Praha 1905 2:0 (0:0) Góly: