Източник: Фейсбук

Ботев (Враца) победи австрийци с минималното 1:0

Ботев (Враца) победи с минималното 1:0 австрийския Форверц в контролна среща, проведена в Турция. В автор на победния е Ангел Лясков, който се разписа в 46-ата минута.

Срещата беше относително равностойна с леко предимство на българските футболисти. В 25-ата минута защитник на Форверц успя да изчисти

от голлинията след удар по земя на Петър Атанасов. Малко по-късно Андреас Васев стреля от дистанция, но топката мина покрай вратата на австрийците.

Минута след подновяването на играта Ангел Лясков се разписа след хубав плътен шут. До края Доминик Янков и Владислав Узунов имаха добри ситуации да увеличат преднината на врачани. Във втория случай вратарят на Форверц се намеси с вещина.

В последните секунди Форверц беше близо до изравнителното попадение, но шутът на техен футболист не намери вратата.на

Стартови състави:

Ботев (Враца): 33. Костов, 18. Миланов, 16. Н'Диайе, 37. Керчев, 11. Васев, 23. Узунов, 28. Златински, 4. Лясков, 9. Генов, 10. Атанасов, 21. Том

Форверц: 1. Гросалбер, 4. Марчета, 7. Ходжич, 9. Бибаку, 10. Роман, 11. Фахргробер, 17. Прада, 22. Брандщатер, 23. Химелфройнопойнтнер, 26. Хофстедър, 31. Халбартшлагер