Sportisti, aktieri, dziedātāji, žurnālisti, fani atvadās no Kobes(41)

Latvijas U16 kadetu izlase piektdien, 31. janvārī, Turcijas pilsētā Konjā zaudēja Serbijai ar 66:67. Agra Galvanovska un Edija Šlesera trenētā komanda izcīnīja vienu uzvaru sešās spēlēs, TBF turnīra kopvērtējumā ierindojoties sestajā vietā.

Latvieši pirmās ceturtdaļas vidū panāca 14 punktu pārsvaru, bet, sākot no otrās ceturtdaļas vidus, atradās iedzinēju lomā ar 1-8 punktu starpību. Galotnē notika četras vadības maiņas. Frederika Meinarta tālmetiens 36. minūtē izvirzīja Latviju vadībā – 62:61. Mārtiņš Zuments realizēja abus brīvmetienus un panāca plus trīs – 64:61.

Serbi atguva minimālu pārsvaru 71 sekundi pirms finālsvilpes – 64:65. Sekoja neveiksmīgas uzbrukumu apmaiņas. Pēteris Pinnis aizsardzībā nobloķēja pretinieku, bet 12 sekundes pirms pamatlaika beigām izcīnīja atlēkušo bumbu uzbrukumā un guva otrās iespējas punktus – 66:65. Pretinieki izmantoja minūtes pārtraukumu, Nikola Djapa trāpīja uzvaras metienu – 66:67.

Turnīra kalendārā citām komandām paredzētas vēl piecas spēles, taču latvieši nevar pakāpties augstāk par sesto vietu. Vienu pozīciju zemāk atrodas Turcijas U15 izlase. Turnīra uzvarētāji tiks noskaidroti Lietuvas un Turcijas U16 izlašu spēlē. Lietuviešiem nepieciešama uzvara ar sešu punktu pārsvaru. Mazāk ticams variants – Lietuvas uzvara ar +1 un Krievijas zaudējums Slovēnijai.

TBF 23. turnīrs, 31. janvāris, Konja

Serbija U16 – Latvija U16 67:66 (17:25, 23:8, 15:17, 12:16)
Latvija: Ozers 16 (2p 4/6, 3p 2/3, 1p 2/2; 6ab, 4ip, eff 18), Meinarts 12 (2p 0/1, 3p 4/7; 6ab, 7bm, eff 21), Vītols 10 (2p 2/5, 3p 2/6; 4ab, 7rp), Rudmiezis 8 (6ab), Zuments 7, Karlsons 6 (5ab), Pinnis 4 (7ab), Krivišs 3, Toniņš, Rēķis, Burķītis; Spīķis.

7Turcija U150-6-144

Vasaras galvenais turnīrs – Eiropas U16 čempionāts – notiks 14.-22. augustā Ziemeļmaķedonijas galvaspilsētā Skopjē. Latvijas pretinieki B grupā būs Francijas, Polijas un Serbijas kadeti. A grupā spēlēs Turcija, Krievija, Nīderlande un Grieķija.