Tomáš Zohorna v reprezentačním dresu. | foto: AP

Zohornové a Jordán svými góly sestřelili lídra Kontinentální ligy

hokej - KHL - 1. 2. 2020:Barys vs. Omskhokej - KHL - 1. 2. 2020:Novosibirsk vs. Minskhokej - KHL - 31. 1. 2020:Vladivostok vs. Ufahokej - KHL - 31. 1. 2020:Chabarovsk vs. CSKA Moskva Chabarovsk si Kontinentální hokejové lize nečekaně vyšlápl na lídra a výrazně k tomu přispěli Češi. Bratři Hynek a Tomáš Zohornové a obránce Michal Jordán skórovali a pomohli k vítězství 4:3 nad CSKA Moskva. Amur navíc třetí výhrou za sebou oživil naději na play off.

Skóre zápasu otevřel ve 14. minutě Hynek Zohorna po přihrávce staršího bratra Tomáše, jenž zachytil rozehrávku soupeřova brankáře Larse Johansona. O minutu a čtvrt později přidal druhou branku Jordán střelou z pozice mezi kruhy a ve 23. minutě prvním gólem po téměř dvou měsících zvýšil na 3:0 Tomáš Zohorna.

Kapitán Chabarovsku, jenž velkou část prosince a ledna nehrál kvůli zánětu slepého střeva, skóroval po individuálním průniku. Jeho nahození si v brankovišti srazil do sítě hostující obránce Bogdan Kiselevič.

Amur, jenž vstupoval do zápasu s propastným mankem 34 bodů na dnešního soupeře, si poté zdánlivě jasnou cestu za výhrou zkomplikoval. Na snížení Maxima Šalunova ještě zareagoval čtvrtým gólem Alexandr Kuzněcov, pak ale CSKA přidal další dvě trefy a utkání zdramatizoval. Na vyrovnání ale Moskvané nedosáhli a na Dálném východě tak po šesti zápasech skončila jejich vítězná série.

Chabarovsk je aktuálně v tabulce Východní konference desátý a na osmý Magnitogorsk ztrácí šest bodů.

52:26 Světlakov (Okulov) Sestavy:
Alikin (Kiseljov) – Jordán, Vitásek, Ignatovič, V. Vasiljev, Turbin, Korobov, Alexandrov – H. Zohorna, T. Zohorna (C), Golubev – Fajzullin, Rasskazov, Ruděnkov (A) – Vl. Ušenin, Vj. Ušenin, Gorškov – A. Lazarev, A. Kuzněcov, Železkov. Sestavy:
Lars Johansson (I. Sorokin) – A. Romanov, Kiselevič, Dahlbeck, A. Marčenko (A), Naumenkov, Blažijevskij, Ibragimov – Slepyšev, M. Kempe, Kaprizov – Okulov, Světlakov, Šalunov – Al. Popov (C), Sorkin, Kalinin – Vey (A), Grigorenko, Mamin – Rtiščev.

Rozhodčí: Bukin, Fraňo – Lazarev, Strelcov

Počet diváků: 7100

KHL 31. 1. 2020 10:30 Admiral Vladivostok : Salavat Julajev Ufa 3:6 (1:1, 2:3, 0:2) Góly:
07:30 Ljungh (Vicharev, Bakoš)
20:17 Bakoš (Almqvist, Vicharev)
39:32 Bakoš (Ljungh, Lalonde) Góly:
02:20 Kugryšev (Ar. Sergejev)
22:39 Krikunov (Kartajev)
22:57 Kugryšev (Kadějkin, V. Žarkov)
39:55 Kugryšev (Kadějkin)
49:20 Krikunov (Kartajev, Soloduchin)