Hrvaški velemojster Zdenko Kožul zmagovalec 25. Hitovega turnirja

by

V kongresnem središču novogoriškega Hotela Perla se je sinoči po devetih krogih s tretjo zmago Zdenka Kožula končal 25. Hitov odprti mednarodni šahovski turnir.

Hrvaški velemojster Zdenko Kožul (na fotografiji desno) je zmagovalec 25. Hitovega turnirja. Foto: Igor Mušič

NOVA GORICA > V zadnjem krogu je Kožul premagal prvega nosilca turnirja, srbskega velemojstra Roberta Markuša (levo), ki je z njim po osmem krogu delil prvo mesto. Kožul je tako ostal na vrhu sam s sedmimi točkami. Markuš je s porazom padel na sedmo mesto.

V močni konkurenci A turnirja s 114 igralci iz 14 držav, na čelu z 12 velemojstri in desetimi mednarodnimi mojstri, se je med Primorci najvišje - na 32. mesto - uvrstil FIDE mojster Posočja Daniel Beletič.

Presenetljivo se je med Slovenci najbolj izkazal mojstrski kandidat Tim Janželj z Iga, ki je bil četrti.

Na B turnirju za šahiste z ratingom do 1500 točk je v konkurenci 47 igralcev vse, tudi moško konkurenco, ugnala mojstrska kandidatka Asja Čebron iz Deskel.