ЧИКАГО – Српски кошаркаш из редова Денвер Нагетса Никола Јокић биће учесник Ол-стар сусрета другу годину за редом.

Како је званично саопштено, Јокић је изабран у резервни тим Запада, а поред њега резерве у тиму чији је капитен Леброн Џејмс, још су Демијан Лилард (Портланд), Донован Мичел (Јута), Руди Гобер (Јута), Брендон Инграм (Њу Орлеанс), Расел Вестбрук (Хјустон) и Крис Пол (Оклахома).

На клупи Истока, чији тим предводи капитен Јанис Адетокумбо, биће Џими Батлер (Мајами), Кајл Лаури (Торонто), Бен Симонс (Филаделфија), Крис Мидлтон (Милвоки), Џејсон Тејтум (Бостон), Бем Адебајо (Мајами) и Домантас Сабонис (Индијана), јавља Танјуг.

Меч свих звезда на програму је 16. фебруара у Јунајтед Центру у Чикагу.

Денвер бољи од Јуте, Кингси славили против Клиперса

ДЕНВЕР – Кошаркаши Денвера победили су на свом терену екипу Јуте са 106:100 захваљујући сјајној серији од 27:1.

Јута је четири минута пре краја треће четвртине водила са 70:61, али је тада уследила серија Нагетса. Прво су са 15:0 „затворили” ту деоницу, да би се серија наставила и у последњој четвртини и завршила са 27:1, односно са недостижних 17 поена предности на конту домаћег тима.

Денвер је до 33. победе у сезони водио Никола Јокић који је постигао 28 поена, од чега шест у последња два минута меча, а додао је и десет асистенција.

Српског кошаркаша најбоље су пратили Вил Бартон са 18 поена и Џереми Грент са 15 поена.

У екипи Јуте, која сада има скор 32/16, најбољи је био Џордан Кларксон са 37 поена, Руди Гобер је додао 21 уз 11 скокова, док је Бојан Богдановић убацио 18 поена, јавља Бета.

Кошаркаши Сакрамента победили су у гостима Лос Анђелес Клиперсе са 124:103.

Деарон Фокс је са 34 поена био најефикаснији у редовима Кингса, Бади Хилд је додао 19, а Кори Џозефс 16 поена.

Богдан Богдановић је за 25 минута на терену постигао 15 поена уз шест скокова и три асистенције, док је Немања Бјелица за четири минута мање у игри уписао девет поена, осам скокова и једну асистенцију.

Кингси су на овом мечу убацили чак 21 тројку, што је њихов рекорд од почетка сезоне.

На другој страни најефикаснији је био Лу Вилијамс са 22 поена, док је Монтрезл Херел убацио поен мање.

Кошаркаши Торонта су уписали девети тријумф у низу пошто су славили против Кливленда са 115:109.

Серж Ибака је био најефикаснији у победничком тиму са 26 поена, док је Кајл Лаури постигао 23. У екипи Кливленда најбољи су били Колин Секстон и Кевин Лав са 23 поена.

Тре Јанг је са 39 поена предводио Атланту до победе против Филаделфије од 127:117. Јанг је уписао и 18 асистенција и шест скокова у 13. победи Хоукса од почетка сезоне.

Бостон је славио против Голден стејта са 119:104 за пету победу у последњих шест утакмица, а један од најзаслужнијих за то био је Гордон Хејворд који је убацио 25 поена.

Кошаркаши Вашингтона су на свом терену надиграли Шарлот са 121:107 предвођени Бредлијем Билом који је постигао 34 поена.

Вашингтон је уписао 16. победу од почетка сезоне, док Шарлот након деветог пораза у последњих десет утакмица има скор 16/32.