„Žalgirio“ pažymiai: pranykęs N.Hayesas ir sparnus užsiauginęs L.Lekavičius

Ketvirtadienio vakarą Kauno „Žalgiris“ Eurolygos rungtynėse išvykoje 79:74 nugalėjo Vilerbano ASVEL krepšininkus ir įsirašė 8 pergalę šiame sezone.

Portalas Krepsinis.net apžvelgė individualų žalgiriečių pasirodymą Vilerbane ir įvertino jį pažymiais.

#0 Thomasas Walkupas (29 min., 11 tšk., 6 atk. kam., 4 rez. per., 2 kld., 21 naud. bal.). Įvertinimas – 10.

Amerikietis šį sezoną yra vienas iš stabiliausių „Žalgirio“ žaidėjų. Nenuostabu, kad Šarūnas Jasikevičius juo taip pasitiki aikštėje, o klubas dar lapkričio mėnesį su šiuo krepšininku pratęsė kontraktą ir kitam sezonui. Th.Walkupo negąsdino prancūzų pasiūlytas fiziškumas, o aktyvi gynyba iš vėžių jo neišmušė. Amerikietis tiek pats kelis kartus sėkmingai užbaigė atakas, tiek sėkmingai skirstė kamuolius komandos draugams. Tai buvo jau 5 kartas šį sezoną, kai įžaidėjas surinko 20 ar daugiau naudingumo balų.

#1 K.C.Riversas (13 min., 0 tšk., 1 atk. kam., 0 naud. bal.). Įvertinimas – 3.

Gynėjas šiame mače buvo visiškame šešėlyje. Snaiperis vos kartą atakavo krepšį iš trijų taškų zonos ir pirmą kartą susitikimą baigė nepelnęs nė taško. Akivaizdu, kad ASVEL skyrė milžinišką dėmesį tam, kad perimetre gaudytų „Žalgirio“ snaiperius ir K.C.Riversą neutralizuoti jiems tikrai pavyko. Džiugu, kad ir be šio puolime svarbaus ginklo, kauniečiai sugebėjo iškovoti itin svarbią pergalę išvykoje.

#4 Lukas Lekavičius (27 min., 21 tšk.,1 rez. per., 1 atk. kam., 1 kld., 15 naud. bal.). Įvertinimas – 10.

L.Lekavičius tampa tikru komandos lyderiu, kuris ekipą traukia tada, kai jai to reikia labiausiai. Mače su ALBA, kuomet „Žalgirio“ puolimas turėjo daugybę opcijų, gynėjas tylėjo ir buvo nepastebimas, tačiau Vilerbane, stringant žalgiriečių atakoms, jis vėl tapo pagrindinių atakų užbaigėju. Būtent jo tolimas metimas ketvirtojo kėlinio pabaigoje tapo lemtingu lūžiu, padėjusiu pamatus kauniečių pergalei. Nors varžovai dažnai bandė paspausti L.Lekavičių, tačiau privertė jį suklysti vos kartą. Gynyboje įžaidėjas dažnai turėdavo sulaukti pagalbos iš komandos draugų, tačiau puolime jis visa tai kompensavo su kaupu. Iš pastarųjų 7 Eurolygos mačų „Žalgiris“ laimėjo 5 ir L.Lekavičius per juos vidutiniškai rinko po 15,7 taško.

#10 Nigelas Hayesas (15 min., 3 tšk., -4 naud. bal.). Įvertinimas – 2.

Varžovai perimetre rizikavo ties N.Hayesu ir šiam nubausti už tai ASVEL ekipos nepavyko. Puolėjas net 5 kartus metė iš trijų taškų zonos (daugiau nei Artūras Milaknis ir K.C.Riversas kartu sudėjus), tačiau sugebėjo pataikyti vos kartą. Per aikštėje praleistas minutes amerikietis nė karto nebandė sužaisti arčiau krepšio ir neatkovojo nė vieno kamuolio. Gynyboje su fiziška varžovų priekine linija N.Hayesas taip pat turėjo bėdų ir gana greitai susirinko 4 asmenines pražangas.

#13 Paulius Jankūnas (20 min., 5 tšk., 4 atk. kam., 1 per. kam., 3 naud. bal.). Įvertinimas – 6.

Kapitonas buvo puikiai pasiruošęs atsakyti į ASVEL siūlomą kontaktą ir niekuo jiems per daug nenusileido. P.Jankūnas puikiai „skaitė žaidimą“ ir tiek gynyboje, tiek puolime atsidurdavo laiku ir vietoje. Jo perimtas kamuolys ketvirtajame kėlinyje buvo vienas iš svarbiausių momentų, atlaikant Vilerbano šturmą mačo pabaigoje. Iš visų priekinės linijos žaidėjų veteranas atrodė solidžiausiai grumtynėse arčiau krepšio ir žaidė užtikrintai viso mačo metu.

#21 Artūras Milaknis (22 min., 1 atk. kam., 1 per., 2 kld., 8 naud. bal.). Įvertinimas – 7.

A.Milaknis puikiai prisitaikė prie kibios varžovų gynybos perimetre ir keliskart sugebėjo juos nubausti prasiveržimais arčiau krepšio. Veteranas pataikė 3 dvitaškius iš 4 (daugiausiai šiame sezone) ir 2 tritaškius iš 3 bei taip išplėtė kauniečių galimybes puolime. Būtent A.Milaknis uždarė kelius Theo Maledonui krepšio link svarbiausios varžovų atakos metu ir privertė pastarąjį atakuoti iš labai sudėtingos situacijos. Rungtynėse, kuriose viską lemia smulkmenos mačo pabaigoje, tokių patyrusių žaidėjų, kaip A.Milaknis svarba yra milžiniška.

#32 Zachas LeDay‘us (18 min., 9 tšk., 6 atk. kam., 1 rez. per., 2 kld., 8 naud. bal.). Įvertinimas – 6.

Nors ketvirtojo kėlinio pabaigoje „Žalgirio“ amerikietis sėkmingai išnaudojo susikurtus pranašumus arčiau krepšio bei pataisė netikslų L.Lekavičiaus metimą, tačiau iki tų momentų užtikrintumo jo veiksmuose ir vėl stipriai trūko. Aukštaūgis gavo net 3 blokus nuo varžovų, o priėmęs kamuolį arčiau krepšį nebematydavo perimetre esančių komandos draugų ir viską stengdavosi bet kokia kaina užbaigti pats.

#34 Jockas Landale‘as (22 min., 12 tšk., 4 atk. kam., 1 rez. per., 2 kld., 12 naud. bal.). Įvertinimas – 6.

Puolime australas buvo naudingas ir tiek pats kūrėsi progas taškams, tiek išnaudojo komandos draugų jam kuriamus šansus. Tiesa, pora kartų bandydamas žaisti nugara į krepšį – suklydo. Gynyboje J.Landale‘o minkštumas vėl badė akis –atletiški ASVEL aukštaūgiai tiesiog rinkosi kamuolius jam nuo galvos. Žalgiris“ kovą dėl atšokusių kamuolių pralaimėjo 29:33, o Tonye Jekiri po 10 rungtynių pertraukos vėl pelnė dviženklį taškų skaičių.

#92 Edgaras Ulanovas (30 min., 6 tšk., 3 atk. kam., 3 rez. per., 12 naud. bal.). Įvertinimas – 8.

Puolėjas sužaidė dar vienerias labai solidžias rungtynes. Ketvirtajame kėlinyje E.Ulanovas demonstravo universalumą ir atakas užbaiginėjo tiek rodydamas klasiškus žaidimo nugara į krepšį įgūdžius, tiek rungtyniaudamas veidu į krepšį. Dar pirmajame kėlinyje jo aktyvus žaidimas privertė pražangų prisirinkti Charlesą Galliou, o vėliau E.Ulanovas sėkmingai atakavo ir Davidą Lighty. Puolėjas aikštėje praleido daugiausiai laiko iš visų žalgiriečių ir, nepaisant kelių klaidelių ginantis, sužaidė itin puikias rungtynes.

#31 Rokas Jokubaitis (3 min., -1 naud. bal.).

Jaunasis „Žalgirio“ gynėjas šįkart daugiau minučių pasireikšti negavo. Per trumpą laiką R.Jokubaitis niekuo neišsiskyrė, tačiau jam esant aikštėje „Žalgiris“ pelnė 5 taškais daugiau nei varžovai. Martinas Gebenas ir Karolis Lukošiūnas šiame mače savųjų minučių nesulaukė.