Ozoliņš trīs setos piekāpjas 'Australian Open' junioru pusfinālā

Latvijas jaunais tenisists Kārlis Ozoliņš piektdien zaudēja Austrālijas atklātā čempionāta junioru vienspēļu turnīra pusfināla mačā.

Turnīrā ar 12. numuru izliktais Ozoliņš ar rezultātu 6-4, 1-6, 2-6 zaudēja Francijas tenisistam Artūram Kazu (ATP 1077.), kuram turnīrā piešķirts piektais numurs.

Mača pirmajā setā Ozoliņš ar ceturto breikbumbu spēja lauzt pretinieka servi, panākot rezultātu 4-3. Savukārt Latvijas pārstāvis ne reizi nedeva pretiniekam iespēju tikt pie breikbumbas, sekmīgi izservējot setu.

Otrajā setā, Ozoliņam zaudējot pirmo serves geimu, tenisists nonāca zaudētājos ar rezultātu 0-3. Rezultātam esot 1-4, tika aizvadīta svarīgs geims, kurā Ozoliņš atspēlējās no 0:40. Tenisisti vēl četras reizes panāca neizšķirtu 40:40, bet geima izskaņā tomēr triumfēja Kazu, kurš uzvarēja arī setu.

Svarīgāko setu uzsāka Ozoliņš, abiem tenisistem apmainoties ar diviem veiksmīgiem serves geimiem. Taču tad, rezultātam esot 2:2, francūzis divas reizes pēc kārtas lauza Ozoliņa servi, nodrošinot sev uzvaru setā un spēlē.

Ozoliņam, kurš Melburnā trenējās kopā ar Ernestu Gulbi, šis ir tikai otrais "Grand Slam" junioru turnīrs. Pērn viņš ASV debitēja ar zaudējumu pirmajā kārtā.

Tenisistam turnīrs gan vēl nav noslēdzies. Tieši ap viņa spēles beigām uz 13. laukuma tika uzsākts dāmu junioru vienspēļu mačs, pēc kura Ozoliņš dosies laukumā, lai aizvadītu junioru dubultspēļu finālmaču.

Tajā Ozoliņš un Polijas tenisists Mikolajs Lorenss sacentīsies ar Rumānijas tenisistu Nikolasu Jonelu un Leandro Rīdi no Šveices, kuru Ozoliņš jau pieveica vienspēlēs. Latvijas/Polijas duets turnīrā izsēti ar sesto numuru, bet pretiniekiem piešķirts tika piektais numurs.