Slovenské florbalistky přijímají pokyny od českého kouče Michala Jedličky. | foto: Martin Flousek / www.ceskyflorbal.cz

Slovenské florbalistky druhý duel na MS zvládly, teď vyzvou Češky

florbal - Superliga Florbalu - 16:FbŠ Bohemians vs. Florbal MBflorbal - Neuchatel (Švýc.) - Mistrovství světa žen - 10. 12. 2019:Česko vs. Slovenskoflorbal - Superliga Florbalu - 14:Pardubice vs. Liberecflorbal - Neuchatel (Švýc.) - Mistrovství světa žen - 9. 12. 2019:Česko vs. Švédsko Slovenské florbalistky po sobotním úvodním debaklu se Švédskem 1:23 zdolaly ve druhém utkání na mistrovství světa Lotyšsko 7:5. V úterý od 16:30 čeká svěřenkyně českého kouče Michala Jedličky ve skupině B v Neuchatelu boj o přímý postup do čtvrtfinále proti Česku.

„Po debaklu se Švédkami jsme chtěli ukázat, že florbal umíme a od minulého šampionátu jsme se herně posunuli. Místy to bylo hodně dobré, třeba druhá třetina byla výborná a Lotyšky jsme drtili. Bohužel jsme dávali málo gólů,“ řekl Jedlička.

Jeho tým vedl ve 46. minutě už 6:2, ale soupeř snížil na rozdíl jediné branky. Až v čase 54:59 uklidnila Slovenky Kristína Hudáková.

„Ve třetí třetině jsme trochu promíchali sestavu, abychom pošetřili síly, protože teď budeme hrát minimálně tři čtyři zápasy za sebou,“ doplnil Jedlička.

Mistrovství světa florbalistek v Neuchatelu (Švýcarsko)

Skupina B:
Slovensko - Lotyšsko 7:5 (3:1, 2:1, 2:3)
Branky: 3. a 46. M. Šponiarová, 18. a 55. K. Hudáková, 20. P. Hudáková, 38. Ferenčíková, 38. Belicová - 51. a 52. Gaugereová, 5. Roziteová, 25. Grapenaová, 49. Pavlovská.

19:30 Česko - Švédsko

Skupina A:
Německo - Finsko 0:17 (0:5, 0:6, 0:6)
Branky: 11., 18., 31. a 38. Leinová, 18., 30., 44. a 57. V. Kauppiová, 5., 41. a 51. O. Kauppiová, 22. a 32. Homiová, 16. Manninenová, 28. vlastní, 46. Valleniusová, 49. Sundströmová.