Синиша МихайловичИзточник: БГНЕС

Милан взе глътка въздух срещу Болоня

Синиша Михайлович се завърна

Милан победи Болоня с 3:2 като гост в мач от 15-ия кръг на Серия „А”. Срещата ще се запомни със завръщането на легендарния Синиша Михайлович на пейката на домакините.

Сърбинът продължава борбата си с рака, но въпреки това зае мястото си на пейката и бе посрещнат с бурни овации от целия стадион.

Мачът започна по отличен начин за росонерите, които поведоха с 2:0 след половин час игра. Първо Кжищоф Пьонтек откри резултата от дузпа в 16-та, а малко след това Тео Ернандес също бе точен.  Преди почивката обаче бившият футболист на Реал Мадрид вкара и в собствената си врата, с което върна Болоня в мача.

Още в първата атака за второто полувреме Милан отново си върна предимството от два гола. Боновентура овладя лошо избита топка от защитата на домакините и със силен удар направи резултата 3:1.

В 83-та минута Болоня намали с гол на Сансоне от дузпа, но за повече домакините нямаха време и допуснаха седма загуба в първенството. Милан вече има 20 точки и е 10-ти в класирането, а Болоня е 12-ти с 16.