Az utolsó meccsén is kikapott a női kézilabda-válogatott

A 14. lett csak a magyar válogatott a kézilabda-világbajnokságon

A magyar női kézilabda-válogatott a 14. helyen zárta a Japánban zajló olimpiai kvalifikációs világbajnokságot, miután utolsó mérkőzésén 26-21-re kikapott a francia csapattól.

A magyar csapat múlt pénteken esett ki a csoportjából, miután úgy kapott ki Romániától, hogy egy döntetlennel már meglett volna a középdöntő, a románok pedig a meccsnek csak az utolsó nyolc másodpercében vezettek. A 13-16. helyért játszva Argentínát simán verte ezután a válogatott, az 13. helyről döntő meccs azonban újra vereséggel zárult.

Kézilabda-vb: megint jött a dráma, amit mindig lehetetlennek hiszünk
A Románia elleni meccs eredményén múlt a továbbjutás a magyar női kézilabda-válogatott számára a Japánban zajló kvalifikációs világbajnokság csoportköréből. Nem jött össze. Kovacsicsék végig vezettek, a második félidőt hat gólos előnyről kezdték, ezt dolgozták le a románok, és fordítottak az utolsó másodpercekben. 28-27 lett a vége.

A félidő még 12-12 volt, és egészen a 46. percig, 18-18-ig egy-két gólos különbség volt csak a két csapat között. A franciák onnan elhúztak a magyarok mellől, és innen már nem is volt visszaút, ötgólos vereség lett a vége.

A magyar csapat akkor jut ki a márciusi olimpiai selejtezőre, ha a tavalyi Eb 2-6. helyezettjei, vagyis Oroszország, Hollandia, Norvégia, Svédország és Románia közül legalább négy válogatott kivívja az olimpiai szereplés, illetve a selejtezőn való részvétel jogát a világbajnokságon.