LABDARÚGÁS

Nagyon kellett volna még az a plusz két pont

by

Az NB II. 20. fordulójában a MÁV FC a sereghajtó Vác vendége volt.

Az első félidő végén, talán a legrosszabbkor megszerezte a vezetést a hazai csapat, Hajnal Balázs nyolc méterről, kapásból talált be a szolnoki kapuba. A szünet után Tisza Kálmán hamar egyenlített, majd fél órával később gól- és emberelőnybe került a MÁV, miután ismét a vendégek csapatkapitánya szerzett gólt, valamint Bonivárt Eriket kiállították. Azonban nem sikerült nyerni, a hajrában Papp Szilárd gólhelyzetben szabálytalankodott – amiért piros lap járt –, a szabadrúgást pedig Katona Mátyás a bal felsőbe tekerte 19 méterről, így a vége 2–2 lett.

Tisza Kálmán (balra) két gólja kevés volt a győzelemhez.
Fotó: Csabai István

VÁC FC–SZOLNOKI MÁV FC 2–2 (1–0)
Balassagyarmat, 100 néző. Vezette: Nazsa (Punyi, Márkus)

VÁC: Halasi – Szűcs K., Dulló, Hajnal B., Juhász Gy. – Géringer L. – Katona M., Bonivárt, Lefler (Zámbó, 80.), Magos (Szalánszki, a szünetben) – Pölöskei P. (Márkus M., 69.). Vezetőedző: Bánföldi Zoltán.

SZOLNOK: Molnár F. – Papp Sz., Tamás L., Szabó R. – Szabó P., Berdó (Tóth B., 69.), Tisza K. (Simon A., 82.), Földi M., Kotula M. – Rokszin, Vólent (Annus, 74.). Vezetőedző: Csábi József.

Gólszerzők: Hajnal B. (44.), Katona M. (94.), ill. Tisza K. 2 (46., 77.).
Kiállítva: Bonivárt (77.), ill. Papp Sz. (92.).

Csábi József: – Ha komolyan gondoljuk ezt az osztályt, akkor ilyen körülmények között nem lehetne bajnoki mérkőzést játszani. Talált gólok mérkőzésén nagy kár a ráadásban elveszített két pontért.

További eredmények: Győr–Ajka 2–1, Kazincbarcika–Soroksár 0–1, Nyíregyháza–Budaörs 4–0, Budafok–Szeged 1–0, Tiszakécske–Békéscsaba 0–1, Vasas–Dorog 2–0, Haladás–Gyirmót 0–1. Az MTK–Csákvár mérkőzést ma este (19 óra, tv: M4 Sport) rendezik.