RÖPLABDA

Mély gödörben a berényi csapat

A Jászberény VT az Újpestet fogadta szombaton a női Extraligában.

Az erőviszonyokat tekintve a hazai győzelem is erősen benne volt a pakliban, ám a jászsági csapat egyáltalán nem a jobbik arcát mutatta, hibáikat pedig kegyetlenül kihasználták a vendégek. Az első szettben még úgy-ahogy tartotta magát a Berény, a második és harmadik játszma viszont nagyon sima UTE-sikert hozott, így a fővárosiak végül könnyedén, 3:0-ra nyertek.

Makai Péter, a berényi gárda vezetőedzője több mint csalódott volt a mérkőzés után: – Katasztrófa, szégyen, nem tudom, van-e még ennél lejjebb. Nem tudom a megoldást a helyzetre. Ha attól jobban játszanak a lányok, akkor szívesen felajánlom a lemondásomat.
A Berény legközelebb csütörtökön (20 óra) lép pályára a bajnokságban – idén utoljára –, méghozzá a Haladás vendégeként, ahol nagy szükség lenne egy győzelemre.

Jászberény VT–UTE 0:3 (–20, –13, –16)
Jászberény, 250 néző. Vezette: Halász, Vári.

Jászberény: Alishanova 1, Szilcsenkova 12, Szerényi 2, Ventura 14, Tóth E. 4, Bulajics 8. Csere: Piatek, Radomszki (liberók), Borsos 1. Vezetőedző: Makai Péter.

UTE: Sánchez 13, CARABALI 12, LACOMBE 12, Kojdová 8, NIKICS 13, Bagyinka 1. Csere: Maurer (liberó). Vezetőedző: Kántor Sándor.

Az eredmény alakulása.
1. játszma: 3:2, 8:7, 11:14, 15:20, 17:23. 2. játszma: 3:7, 8:12, 10:15, 11:19, 12:23.
3. játszma: 3:7, 9:11, 12:18, 24:21, 15:23.V. B.