СептемвриИзточник: fcseptemvri.com

С гол в продължението Септември победи Локомотив (Горна Оряховица)

Единственото попадение в мача отбеляза Георги Русев

Септември победи Локомотив (Горна Оряховица) с 1:0 в първи мач от 17-я кръг на Втора лига.

След само три минути игра домакините от Горна Оряховица можеха да водят в резултата. Георги Русев стреля, но топката рикошира в бранител и излезе в ъглов удар.

В 21-ата минута футболистът на Септември Жак Пехливанов отправи удар от далечна дистанция, но Ивайло Василев изби в корнер. Единайсет минути по-късно Георги Русев опита да изненада вратаря на домакините, но той спаси.

Пет минути преди края на полувремето Калоян Стефанов стреля с глава, но ударът му не намери мрежата.

Най-чистото положение в мача се откри пред домакините в 63-ата минута. Пехливанов центрира към Деян Христов, но ударът на нападателят се отби от страничната греда.

В добавеното време на срещата Септември стигна до успеха. Борис Галчев центрира от фаул в наказателното поле и Георги Русев с глава отбеляза победния гол.

С победата Септември остава лидер във Втора лига с актив от 43 точки, докато Локомотив Горна Оряховица е пети с 25точки.