Tak se loučí kapitán! Poslední zápas, skvělé choreo i vítězný gól

Poslední zápas před domácím publikem měl před sebou ve čtvrtek v Evropské lize kapitán švédského Malmö Marcus Rosenberg. Fanoušci přichystali dlouholeté opoře týmu i švédské reprezentace úžasné choreo před zápasem s Dynamem Kyjev. A třiatřicetiletý útočník se jim odvděčil ve velkém stylu.

Již před utkáním měl odchovanec místního klubu slzy v očích. V sektoru domácích příznivců vlála jeho podobizna v nadživotní velikosti. Po jejích bocích pak fanoušci roztáhli dva nápisy odkazující na působivou kariéru severského forvarda v klubu. Na jedné straně stálo "byl jsem s tebou" a na druhé "nikdy tě nemůžu ztratit". Jenže to nebylo zdaleka poslední chvíle, kdy byl Rosenberg dojatý.

Malmö hrálo o postup, na svého ukrajinského soka ztrácelo před zápasem dva body. V případě, že by domácí uspěli, posunuli by se před svého soupeře na druhé postupové místo. I hráči i fanoušci tak nechali na stadionu vše. Domácí kapitán nejprve ve 48. minutě vyrovnával na průběžných 2:2.

Následně posunul Malmö k vítězství Erdal Rakip. Dynamo se ale dokázalo zvednout. I přes červenou kartu, kterou za zbytečné diskutování s českým rozhodčím Pavlem Královcem obdržel Sydorčuk, zvládlo v 77. minutě vyrovnat na 3:3.

Kritická chvíle pro třiatřicetinásobného švédského reprezentanta přišla v 96. minutě. Když už se zdálo, že zápas spěje k nic neřešící remíze, našel si Rosenberg ve vápně centr z pravé strany a uklidil míč na vzdálenější tyč za bezmocného gólmana hostů. Následně přeskočil dvě bariéry a bouřlivě slavil s diváky. Opravdové oslavy pak propukly, když Královec po chvíli odpískal konec bláznivé přestřelky.