Канадец е новият пилот на „Уилямс“ във Формула 1 за 2020-а

24-годишният канадец Никълас Латифи ще стане съотборник на Джордж Ръсел в тима на „Уилямс“ за следващия сезон във Формула 1. През тази година пилотът участва във Формула 2, като взе 4 победи и кръг преди края е втори в класирането.

Същевременно Валтери Ботас бе най-бърз в първата свободна тренировка преди последния старт за 2019-а, Гран при на Абу Даби. Но независимо от резултата пилотът на „Мерцедес“ ще стартира от последна позиция, заради смяна на турбото и мотора. На половин секунда след финландеца финишира Макс Верстапен (“Ред Бул“), а трети завърши шестратният вече световен шампион Люис Хамилтън (“Мерцедес”). Основната борба в първенството вече е приключила. Интригата остава само за 3-ото място.