Πανελλήνιες διακρίσεις για τον ΑΣ Απόλλωνα

ΚΑΤΕΚΤΗΣΕ 3 ΜΕΤΑΛΛΙΑ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΤΑΕ ΚΒΟ ΝΤΟ

Οι διακρίσεις του ΑΣ Απόλλωνα συνεχίστηκαν στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα και το Κύπελλο Τάε κβο ντο που διεξήχθη στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας.

Ο Ρεθυμνιώτικος σύλλογος εκπροσωπήθηκε από εξαιρετικούς αθλητές και αθλήτριες, καταφέρνοντας να ανέβουν 3η φορές στο βάθρο, για να φορέσουν ένα χρυσό και 2 ασημένια μετάλλια. «Χρυσή» αναδείχθηκε η Κατερίνα Τσιλεδάκη στη διοργάνωση του Κυπέλλου, στην κατηγορία των Κορασίδων 59κ., μετρώντας 5 νίκες σε ισάριθμους αγώνες. Ακόμη, εξαιρετικές ήταν τόσο η Γεωργία Βιδιαδάκη (52κ.), όσο και η Δήμητρα Τζωρτζίδη (53κ.), οι οποίες αμφότερες ανέβηκαν στο 2ο σκαλί του βάθρου, χάνοντας στους τελικούς των Νεανίδων και των Γυναικών, αντίστοιχα.

Παράλληλα, πολύ κοντά στην κατάκτηση ενός μεταλλίου έφτασε και ο Γιώργος Τσιλεδάκης, ο οποίος παρά την εξαιρετική προσπάθεια πήρε την 4η θέση, έχοντας 3 νίκες (45κ. – Παίδων). Επίσης, πολύ καλή παρουσία είχαν και οι άλλοι τρεις αθλητές του Απόστολου Σανιδά, Γιώργος Μακρυπόδης (νίκησε σε 2 αγώνες), Κωνσταντίνος Μαρκάκης (ηττήθηκε στην παράταση και έχασε την ευκαιρία για ένα μετάλλιο), Σταύρος Αντωνιάδης (ηττήθηκε από τον Κυπελλούχο), Αναστασία Κωσταράκου, Ελένη Γιάννη και Σπύρος Γιάννης, οι οποίοι ξεχώρισαν, αλλά ο τεράστιος ανταγωνισμός και οι λεπτομέρειες τους στέρησαν τη μεγάλη διάκριση.