Na snímke slovenská bežkyňa na lyžiach Alena Procházková počas pretekov žien na 30 km klasickou technikou s hromadným štartom na ZOH v juhokórejskom Pjongčangu 25. februára 2018. — Foto: TASR/Martin Baumann

Beh na lyžiach-SP: Procházková a Koristek nepostúpili z kvalifikácie šprintu

Procházková v eliminácii obsadila až 67. priečku.

Ruka 29. novembra (TASR) - Slovenským reprezentantom v behu na lyžiach Alene Procházkovej a Jánovi Koristekovi nevyšiel vstup do nového ročníka Svetového pohára. Vo fínskom stredisku Ruka v piatok nepostúpili z kvalifikácie šprintu klasickou technikou medzi tridsiatku najlepších.

Procházková v eliminácii obsadila až 67. priečku. Jej manko na najrýchlejšiu Luciu Scardoniovú z Talianska narástlo na 18,19 sekundy. Na 1,4 km dlhej trati dosiahla čas 3:21,20 min, na postup jej chýbalo viac ako osem sekúnd. Na štart sa postavilo spolu 92 bežkýň, v kvalifikácii stroskotali napríklad aj Nórka Heidi Wengová, či Švédky Charlotte Kallová a Frida Karlssonová.

Koristek skončil v kvalifikácii takmer na chvoste štartového poľa na 103. mieste časom 3:06,22 min. Najrýchlejší bol celkový víťaz SP z uplynulej sezóny Nór Johannes Hösflot Kläbo. Koristek na neho v cieli stratil až 28,8 sekundy, za sebou nechal iba troch súperov.

Na severe Európy ešte slovenskú dvojicu čakajú v sobotu dištančné preteky klasicky a v nedeľu stíhačka voľne na 10 resp. 15 km.