Ilustrační foto - Mistrovství světa ve vodním slalomu, finále mužů, 29. září 2019 v Seu dUrgell. Český kajakář Jiří Prskavec obsadil první místo a podruhé v kariéře se stal mistrem světa. ČTK/Martin Hladík/Kanoe.cz

Prskavec je v nominaci na sportovce roku v novinářské anketě AIPS

Lausanne - Vodní slalomář Jiří Prskavec se uchází o vítězství v novinářské anketě asociace AIPS o světového sportovce roku. Nejlepší kajakář uplynulé sezony, který vyhrál Světový pohár i titul mistra světa, se ocitl ve společnosti 31 jiných hvězd, například tenisty Rafaela Nadala, fotbalistů Cristiana Ronalda s Lionelem Messim nebo lyžařského rekordmana Marcela Hirschera.

Mezinárodní asociace sportovních novinářů (AIPS) vyhlašuje nejlepšího sportovce i sportovkyni od roku 1983. Premiérový ročník tehdy vyhrála atletka Jarmila Kratochvílová, v roce 1999 zvítězil desetibojař Tomáš Dvořák.

Loni skončila v anketě AIPS na druhé příčce Ester Ledecká, jež si přivezla dvě zlaté olympijské medaile z her v Pchjongčchangu. Dominovala podle očekávání na snowboardu a šokovala nejrychlejší jízdou v lyžařském super-G.

Před rokem získala více hlasů než Ledecká pouze americká sportovní gymnastka Simone Bilesová, mužské kategorii dominoval chorvatský fotbalista Luka Modrič. Pro Prskavce a spol. mohou nyní novináři hlasovat na webu asociace do 28. prosince.