F1: Vettel csattanásával zárult a szabadedzés

2019 Forma-1 Abu-dzabi Nagydíj, 1. szabadedzés

A Forma-1-es szezonzáró Abu-dzabi Nagydíj első szabadedzését Sebastian Vettel balesete zárta, a Ferrari a szalagkorlátnak csapódott. A leggyorsabb a mercedeses Valtteri Bottas lett.

A Yas Marina pályán péntek délelőtt megkezdődött a 2019-es Forma-1-es idény utolsó versenyhétvégéje, az Abu-dzabi Nagydíj az első szabadedzéssel.

Fontos kiemelni, hogy mivel az időmérő és a verseny is alkonyi-esti körülmények között zajlik szombaton és vasárnap, az első edzése eredményei a szokásosnál is kevesebbet jelentenek, mindenesetre a leggyorsabb a mercedeses Valtteri Bottas volt – a finnek persze nem volt nehéz dolga, hiszen az interlagosi lerobbanást követően – rajtbüntetésért cserébe – Abu-dzabira vadonatúj erőforrást kapott.

Mögötte fél másodperces lemaradással a brazíliai győztes, Max Verstappen következett, míg a harmadik az edzést a világbajnoki 1-es rajtszámmal kezdő, majd a 44-esre visszaváltó Lewis Hamilton lett, 634 ezred hátránnyal. Az angol az edzés első felében motorproblémával is küszködött.

A másik Red Bull-pilóta, a negyedikként záró Alexander Albon már egy másodperc feletti különbséggel végzett, a ferrarisok – sormintában a meglepően előkelő pozíciókban záró Haas-pilótákkal – pedig már két másodpercnél is többet kaptak Bottastól az 5-8. helyen.

A top10 végébe az Alfa Romeó-s Antonio Giovinazzi és a mclarenes Lando Norris fért be.

Még egyszer: az eredmények a legkevésbé sem mérvadók!

Az edzést kétszer is meg kellett szakítani piros zászlóval, először az első óra végén, a renault-s Daniel Ricciardo miatt, akinek autójában a célegyenes-ráfordító bejáratánál durrant el a motor és az egyenes kezdetén volt kénytelen félrehúzódni – a fekete-sárga autó jelentős mennyiségű olajat köpött az aszfaltra, a mögötte érkező Bottas majdnem a falnak is csúszott, a takarítás eltartott egy darabig.

Másodszorra két perccel a leintés előtt villant fel a piros: Vettel a 19-es kanyarban a belső kerékvetőt érintve pördült meg a kigyorsításnál, a Ferrari a bal hátsó részével csapódott a szalagkorlátnak. A friss háromszoros apuka sértetlenül szállt ki az autóból, és talán az SF90-es is megúszta komolyabb károk nélkül – persze a sebességváltó-csere benne van -, de a körözésnek vége szakadt.